Apple Music Türkiye’den ünlü isimler tarafından hazırlanmış özel listelerApple Music

Apple Music, Türkiye’nin tanınmış isimleri tarafından hazırlanmış özel listelerine yeni isimler ekledi. Yeni isimler arasında Bartu Küçükçağlayan, Nilay Örnek, Yekta Kopan ve Barış Akpolat yer alıyor.

Şarkıları içinden geldiği şekilde seçen ve sıralayan Büyük Ev Ablukada grubunun solisti Bartu Küçükçağlayan, Apple Music listesinde rock, punk ve hip-hop tarzında müzikler paylaştı. Podcast serisiyle büyük beğeni kazanan gazeteci ve yazar Nilay Örnek ise paykaştığı listede DJ’lik yaptığı yıllara geri dönüyor. Örnek, yerli ve yabancı şarkılarla, dinlerken dans etme isteği uyandıran dinamik ve eğlenceli dakikalar vadediyor.

Yazar, sunucu ve seslendirme sanatçısı Yekta Kopan konuyla ilgili açıklamada bulundu. Kopan, ”Bu listede minimal müzik de var, türküler de… Dertli bir mektup da var, çılgın bir aşk da… Hızlı bir dans şarkısından odanın karanlığına davet eden bir yalnızlık şarkısına, Türkiye’de üretilen şarkılardan bir yolculuk. Bu liste, Türkiye’de son yıllarda üretilen müziğin güçlü ve çeşitli yapısını paylaşmak için hazırlandı. Herkese iyi dinlemeler. Elbette bu liste, son yılların zengin üretimini tümüyle kucaklamıyor. Ama unutmayalım, müzik güçlenir – listeler yenilenir. Kısacası, güncellemeleri takip etmeyi unutmayın.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Music çalma listelerinde ünlü gazeteci de yer alıyor

Gazeteci, radyocu ve yazar Barış Akpolat, Türkiye’den ve dünyadan yeni parçalarla birlikte türe yön vermiş klasiklerden hazırladığı hip-hop seçkisini yeniledi. Ünlü isimlerin hazırladıkları çalma listelerine müzik servisinin ana sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Read More