Apple Music fiyatlarına Türkiye’de zam geldiApple Music

Teknoloji devi Apple, Spotify rakibi Apple Music hizmeti için Türkiye’de zam kararı aldı. Fiyatlar maalesef biraz daha yüksek hale geldi.

Daha önce Apple Music abonesi olmak için Türkiye’de normal olarak aylık en az 13,99 TL vermeniz gerekiyordu. Eğer öğrenciyseniz fiyat 6,99 TL’ye düşerken, aylık 20,99 TL’lik bir aile paketi de aktif olarak sunuluyordu. Kısa süre önce ise bu paketlere ve fiyatlara zam geldi. Artık öğrenci paketi aylık 9,99 TL seviyesinde yer alıyor. Normal bireysel abonelik ise artık aylık 19,99 TL seviyesinde. Aile paketi ise aylık 29,99 TL‘ye yükselmiş durumda. Spotify Türkiye’nin fiyatları ise uzun zamandır sabit kalmaya devam ediyor. Spotify için aylık bireysel paket fiyatı güncel olarak 17,99 TL seviyesinde. Aile paketi için aylık 29,99 TL verilmesi gerekiyor. Spotify’ın öğrenci paketi ise aylık 8,99 TL seviyesinde yer alıyor.

Kullanıcılara bir aylık ücretsiz deneme sürümü sunan Apple, Spotify’dan farklı olarak yüksek kaliteli ses deneyimi getiriyor. Spotify tarafı da “HiFi” isimli bir paket geliştiriyor ancak uzun zamandır beklenen bu paket halen gelebilmiş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Music için güncel abone sayısı bilinmiyor. Spotify ise bugün gelen son açıklamaya göreyse toplam 182 milyon ücretli aboneye ulaşmış durumda. Firmanın 2022’nin ilk çeyreğindeki aylık aktif kullanıcı sayısı ise 422 milyona kadar çıkış yaptı.

Yeni fiyatlar:

Eski fiyatlar:

Apple Music fiyatları yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı

Read More