Apple mağazalarını kapatma kararı aldı


ABD ve Kanada’daki bir grup Apple Store daha kapanacak. Bloomberg’e göre, teknoloji devi hem halk arasında hem de çalışanları arasında COVID-19 vakalarındaki artış nedeniyle sekiz lokasyonu geçici olarak kapattı. Haber ajansı, Apple’ın çalışanlarının yaklaşık yüzde 10’unun COVID-19 için pozitif test çıkması durumunda genellikle bir perakende mağazasını kapattığını söyledi. Aşağıdaki yerler Salı gününden beri kapatılacak:

Miami’deki Dadeland

Palm Beach’teki Gardens Alışveriş Merkezi

Atlanta’daki Lenox Meydanı

Atlanta’daki Cumberland Alışveriş Merkezi

Houston’daki Highland Köyü

Ohio’daki Summit Alışveriş Merkezi

New Hampshire’daki Sülün Yolu

Sainte-Catherine, Montreal’de

Apple mağazalarını kapatma kararı aldı

apple

Şirket ayrıca bu ayın başlarında Hawaii, Maryland, Ohio, Ottawa (Kanada) ve Teksas’taki mağazalarını kapattı, ancak bu sadece birkaç gün sürdü. Ancak Miami’deki perakende satış noktalarından biri hala kapalı. Şirket Bloomberg’e yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Koşulları düzenli olarak izliyoruz ve sağlık önlemlerimizi müşterilerin ve çalışanların refahını desteklemek için ayarlayacağız. Ekiplerimiz için düzenli testleri günlük sağlık kontrolleriyle birleştiren kapsamlı bir yaklaşıma bağlı kalmaya devam ediyoruz.”

Belki de insanları çevrimiçi alışveriş yapmaya ikna etmek için Apple, müşterilere “stokta bulunan uygun ürünler için ücretsiz iki saatte kurye teslimatı” sunuyor. 

Apple, vakalardaki artışın ve Omicron varyantının ortaya çıkmasının ardından bu ayın başlarında başka adımlar atmıştı. Şubat ayında başlaması planlanan ofise dönüş planlarını ertelemeyi seçmiş ve ABD’deki tüm mağazalarında maske gereksinimlerini eski haline getirmişti.

Read More

Yorum yapın