Apple Krallığı yıkılıyor mu? Snapdragon 8 Gen 2’den nefes kesen performans!


Akıllı telefon sektörü kendi rekabetinin yanında içerisinde bulunan her bir parça bazında da büyük bir yarışa ev sahipliği yapıyor. Bununla birlikte yeni bir akıllı telefon alacakların ilk baktığı şeylerden biri olan yonga seti performansı konusunda, bu zamana kadar Apple’ın üstünlüğünün olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

A Bionic yonga setleri sayesinde her zaman en güçlü akıllı telefon modeline sahip olan Apple, bu sene söz konusu kategorideki liderliğini kaybedebilir. Geçtiğimiz hafta tanıtılan ve Qualcomm’un yeni amiral gemisi yonga seti olan Snapdragon 8 Gen 2 yavaş yavaş adından bahsettirmeye başlarken, bu telefondan güç alan ilk telefon olması beklenen Vivo X90 Pro+’ın Geekbench test sonuçları sektöre bomba gibi düştü.

Apple Krallığı yıkılıyor mu? Snapdragon 8 Gen 2’den nefes kesen performans!

Şu an için akıllı telefon dünyasının en güçlü telefonu olarak gösterilen iPhone 14 Pro Max, bu platformun tek çekirdek testinden 1884 puan, çoklu çekirdek testinden ise 5431 puan almıştı. Bununla birlikte aynı teste giren Vivo X90 Pro+ ise tek çekirdek testinden 1467 çoklu çekirdek testinden ise 5182 puan aldı. Her ne kadar bu sonuçlarla Vivo, Apple’ı geçememiş olsa da, Snapdragon 8 Gen 2’nin artık rakibinin ensesinde olduğu kesin. Özellikle Samsung’un yeni amiral gemisinin piyasaya çıkmasıyla birlikte Qualcomm’un yeni yonga setini liderlik koltuğunda görebileceğimizi bir kez daha hatırlatalım.

Read More

Yorum yapın