Apple, iPhone 14 Pro kamerasında son dakika değişikliği yaptı!


Ming-Chi Kuo, Apple tedarik zinciri durumuna ilişkin en son analizini yayınladı. Rapora göre, A16 işlemci sadece iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max telefonlara özel olacak. Rapora göre Apple, amiral gemisi olmayan çiplerin amiral gemisi olmayan çiplere oranını %60’a çıkaracak.

Apple, iPhone 14 Pro kamerasında son dakika değişikliği yaptı!

iphone 14

Bu, şirketin daha fazla iPhone 14 Pro birimi satmayı beklediği ve pazarlama stratejilerini bu yönde uyarlayacağı anlamına geliyor. Ayrıca iPhone 14 ikilisinin ikinci bir öncelik haline gelmesi muhtemel. Artan oran sayesinde, bileşen tedarikçilerinin de yıllık büyüme kaydetmesi bekleniyor. Sony, Largan ve LG Innotek’in geçen yılki siparişlere kıyasla %20-30 daha fazla gelir elde etmesi muhtemel.

Kuo ayrıca Sony (sensör üreticisi) ve LG Innotek (renk düzeltme matrisi üreticisi) ürünlerinin yalnızca iPhone 14 Pro cihazlarında görüleceğini, yani iPhone 14’ün vaat edilen kamera güncellemesini almayacağını belirtti. Bu da Apple’ın yeni cihazlarını merakla bekleyenler için ufak bir hayal kırıklığı yaratmış olabilir. Zira teknoloji devi geçtiğimiz yıl 13 serisini sunduğunda beklentiler biraz suya düşmüştü. Teknoloji devi bu sonbaharda iPhone 14 serisini tanıtacak. Fiyat konusunda da tuzlu bir miktarla karşımıza çıkması beklenen serinin tam özellikleri de söz konusu lansmanda netleşecek diyebiliriz.

Read More

Yorum yapın