Apple imzalı AR / VR başlık modeli üç farklı ekran ile geliyorApple

Apple AR / VR başlık modeli bir kez daha gündemde. Bu sefer ürün ile alakalı ilginç bir ekran detayı ses getirmiş durumda.

Apple’ın uzun zamandır gündemde olan ilk AR yani artırılmış gerçeklik başlığı 2022’nin sonunda gelecek ve kaynaklar haklıysa Mac seviyesi performans sunacak. Söylendiği kadarıyla üründe birden fazla işlemci olacak ve bir işlemci yüksek performanslı işleri, diğeri ise düşük performans gerektiren işlemleri yerine getirecek.

Yeni gelen bilgilere göre ise Apple imzalı ilk başlıkta üç farklı ekran olacak. Burada tam olarak iki adet Sony imzalı 4K micro OLED ekran ile bir adet Samsung imzalı AMOLED ekran bir araya gelecek gibi görünüyor. Bu üçlü kurulumun, spesifik olarak da AMOLED ekranın tam olarak ne görevi var bilinmiyor.

Bu bilgi konuda sağlam kaynak Ross Young’dan geliyor ve dikkat çekiyor. Apple’ın üzerine çok ağırlık verdiği model, 2022’nin en çok beklenen teknolojik oyuncakları arasında başı çekiyor.

Ürün hakkında bilmeyenler için geçtiğimiz ay Mark Gurman da konuşmuştu. Gurman’a göre model spesifik olarak oyun, media tüketimi ve iletişime odaklanacak. Burada en çok oyun tarafının öne çıkacağı aktarılıyor.

Çünkü modelde çok güçlü işlemci ya da işlemciler var, bu işlemci ya da işlemcileri bir fan soğutuyor ve başlığın kendisinde özel bir uygulama marketi (Apple’a Watch’ın olduğu gibi başlığa özel App Store) bulunuyor.

Ayrıca metaverse özelinde Apple’ın başlığı iletişim ve video görüşme özelinde bir gelecek gösterimi yapmak için de kullanacağı iddia ediliyor. Apple başlığa özel olarak yeni nesil FaceTime ile uzaktan görüşme tarafında kendi ekosistemi içinde yeni bir dönem başlatabilir.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle detaylı şekilde test ediyor

Read More