Apple, dünyanın 3 trilyon doları gören ilk şirketi olduApple

Teknoloji devi Apple, ulaştığı son değerlenme ile beraber 2022’ye 3 trilyon dolarlık bir şirket olarak giriş yaptı ancak bunu koruyamadı.

2018 yılında 1 trilyon dolar, 2020 yılında ise 2 trilyon dolarlık bir şirket halini alan teknoloji devi Apple, 22:00 itibarıyla piyasa değeri açısından 3 trilyon dolarlık barajı da geride bıraktı ve bu konuda tarihe geçti. Fakat firma bu seviyeyi anlık olarak koruyamadı ve 3 trilyon doların hemen altına iniş yaptı. Apple’ın stokları geçtiğimiz yıl genel olarak yüzde 40 değer kazandı ve artış devam ettiği için 3 trilyonun üstüne yine çıkış yapılacaktır.

iPhone, AirPods ve Mac’ler ile son yıllarda inanılmaz bir yükseliş gören şirket, artık sunduğu farklı servisler üzerinden de inanılmaz gelir elde ediyor. Bunun etkisiyle firmanın değeri de ciddi şekilde yükseliyor.

Trilyon dolarlık şirketler kulübünde Apple dışında başka firmalar da yer alıyor. Amazon, Google çatı şirketi Alphabet, Microsoft ve Tesla da 1 trilyon doların üzerinde yer alan firmalar. Bir ara Facebook ya da yeni adıyla Meta da 1 trilyon doları geride bırakmıştı.

İlginizi Çekebilir: Ferrari’nin nefes kesen otomobili ile tanışın

Read More