Apple, dört yeni akıllı ev cihazı üzerinde çalışıyor

Teknoloji devi Apple, önümüzdeki dönemde birçok farklı ürün ile karşımıza çıkacak. Bunlar arasında yeni akıllı ev cihazları da olacak.

Apple, geçtiğimiz hafta konuşan Mark Gurman’ın açıklamasına göre önümüzdeki dönemde karşımıza dört farklı modelden oluşan iPhone 14 ailesi, yeni akıllı saatler Watch SE, Watch Series 8 ve sporculara özel tasarlanan oldukça büyük Watch Pro, yeni Apple TV, M2 işlemciye sahip iPad Pro‘lar, USB-C’ye sahip temel iPad, M2 temelli işlemciler taşıyacak yeni Mac Pro, ilk karma gerçeklik başlığı, 15 inç MacBook Air, M2 ve M2 Pro işlemci opsiyonlu Mac mini, yeni AirPods Pro ve yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modelleriyle çıkacak. Bu MacBook Pro modelleri M2 Pro ve M2 Max işlemciler üzerine kurulacak.

Apple’ın bunlara ek olarak dört yeni akıllı ev cihazı üzerinde çalıştığı da aktarılıyor. Firmadan yüzde 100 kesin olarak yeni HomePod modelleri geliyor. Gurman’a göre üzerinde çalışılan diğer akıllı ev ürünlerinden bir tanesinde ekran yer alıyor. Bu uzun süredir gündemde olan ürün için halen “iPad ile HomePod’u birleştirecek” yorumu yapılıyor.

Yani temelde bir “akıllı ekran” olarak tasarlanan ürün, Apple’ın en gelişmiş akıllı ev cihazı da olmayabilir. Firmadan 2024 yılında bir de Apple TV, kamera ve HomePod’u bir araya getirecek hibrit bir akıllı ev cihazı da gelebilir. Elbette bu ürünler çıkmadan önce iptal de edilebilir.

Bu ürünlerin büyük çoğunluğu yüksek ihtimalle 2023’e kalacak ancak 2022 sonunda gelecekler de olacak. Örneğin iPhone 14’ler, AirPods Pro ve yeni akıllı saatler kesin olarak eylül ayındaki etkinlikte lanse edilecek.

Peki Apple’dan donanım tarafında 2022 özelinde şimdiye kadar neler geldi? Bu konuda son tablo aşağıda.

Mart ayı itibarıyla gelenler:

-Ufak ancak çok güçlü bilgisayar Mac Studio
-27 inç 5K gelişmiş monitör Studio Display
-5G desteğine sahip eski tasarımlı Yeni iPhone SE
-M1 işlemci taşıyan 5G’li Yeni iPad Air

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Haziran ayı itibarıyla gelenler:

-M2 işlemcili Yeni MacBook Air
-M2 işlemcili Yeni 13 inç MacBook Pro

Apple planları yanında bunlar da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Read More