Apple Çarşamba günü yeni AirPods Pro’yu duyuracak!


Güncellenmiş iPhone ve Watch modelleri, Apple’ın yakında gerçekleşecek “Far Out” etkinliğindeki tek yeni cihazlar olmayacak. Bloomberg’den Mark Gurman’a göre, şirket ayrıca bir dizi ikinci nesil AirPods Pro kulaklık da hazırlıyor. Apple’ın birkaç gün sonra düzenleyeceği etkinlikte yeni iPhone serisini tanıtması merakla bekleniyor. Bu kapsamda başka ürünler de gelmeye devam edecek.

Apple Çarşamba günü yeni AirPods Pro’yu duyuracak!

Apple Çarşamba günü yeni AirPods Pro'yu duyuracak! - Resim : 1

Güvenilir bir kaynak olan Gurman, en son Power On bülteninde “Yeni AirPods Pro, ilk olarak Ekim 2019’da satışa sunulan bir modeli güncelleyecek” diye  belirtti. “Geçen yıl yeni AirPods Pro’nun 2022’de geleceğini bildirmiştim ve şimdi bana Çarşamba gününün büyük açılışları olacağı söylendi.” ifadelerini kullandı.

AirPods Pro 2 ile ilgili söylentiler birkaç yıldır ortalıkta dolaşıyordu. Gurman, 2020’de Apple’ın, şirketin kulaklıklarıyla çok yakından ilişkili olan gövdeleri ortadan kaldıran daha kompakt bir tasarıma sahip bir prototipi test ettiğini yazmıştı. Bir noktada, Apple’ın fitness ile ilgili daha fazla özellik eklemeyi düşündüğü de bildirildi. Daha yakın zamanlarda, fikir birliği, yeni AirPods Pro’nun önemli ölçüde farklı bir tasarıma sahip olmayacağı yönündeydi. Bunun yerine, gelişmiş ses kalitesi ve pil ömrü için şirketin yeni nesil H1 işlemcisini içerecekler. Kulaklıkların ayrıca şirketin kayıpsız ses formatını desteklemesi ve daha sağlam Find My özelliklerine sahip yeniden tasarlanmış bir şarj kutusuyla gelmesi bekleniyor.

Read More

Yorum yapın