Apple bugün özel bir video paylaştı: “En Büyük”Apple

Teknoloji devi Apple, bugün YouTube kanalından “En Büyük” adını verdiği “erişebilirlik” odaklı özel bir video paylaştı.

Apple bu direkt olarak yukarıda izleyebileceğiniz dikkat çeken videoya şu açıklamayı düştü: “Apple’da erişilebilirliğin bir insan hakkı olduğuna inanıyoruz. Kapı Algılama, Ses Tanıma ve Sesle Denetim gibi birçok yenilikçi özellik, aygıtlarınızı size en uygun biçimde kullanabilmeniz için tasarlandı.” Teknolojik gelişmelerin en güzel yanına yani insan yaşamına olan olumlu etkilerine odaklanan video, Apple’ın iPhone, Watch, iPad ve Mac bilgisayar modellerinde sunduğu erişilebilirlik özelliklerini gözler önüne seriyor. Bu teknolojiler ile daha rahat bir yaşam süren bazı kişileri karşımıza çıkaran video, bu konuya daha da fazla önem verilmesi gerektiğini gözler önüne seriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’ın erişilebilirlik konusunda kişilere sunduğu faydalı imkanlara direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz. Bu arada sevindirici şekilde bu konuya sadece Apple önem vermiyor. Fiziksel engellere sahip kişilerin hayatlarını koyulaştırmak adına Google ve Microsoft gibi dev teknoloji firmaları da büyük çalışmalar gerçekleştiriyor. Android ve Windows işletim sistemleri içerisinde uzun zamandır birçok yardımcı sistem bulunuyor.

Erişilebilirlik konusunda yapılacak her yatırım büyük önem arz ediyor ve bu konuda Türkiye’de de dikkat çeken projeler gerçekleştiriliyor.

Apple videosu yanında bu da ilginizi çekebilir: Franky Zapata’dan yeni hava aracı

Read More