Apple, bu yıl M2 çipli yeni MacBook Air piyasaya sürecek!


Birkaç gün önce, güvenilir bir kaynak olan analist Ming-Chi Kuo, Apple‘ın bu yıl başında M1 çipi ile yeni bir MacBook Air piyasaya süreceğini söyledi. Bununla birlikte, 9to5Mac tarafından hazırlanan yeni bir rapor, yeni MacBook Air’in bunun yerine M2 yongası tarafından destekleneceğini iddia ediyor.

Apple, bu yıl M2 çipli yeni MacBook Air piyasaya sürecek!

apple

Yayın, yeni MacBook Air‘in kod adının J413 olduğunu ve cihazın M2 yongasıyla tek bir sürümde gelmesinin beklendiğini iddia ediyor. M2 yongası “Staten” kod adına sahip ve A15 SoC’yi temel alıyor. M1 gibi M2 de sekiz çekirdekli bir CPU’ya sahip olacak, ancak 10 çekirdekli bir GPU ile gelecek. Ayrıca, net olmaması ile birlikte M2, vanilya M1’in halefi olacak, ancak Apple’ın M2 Pro, M2 Max ve M2 Ultra üzerinde çalıştığı da bildiriliyor.

Kaynak ayrıca Apple’ın 2022’de M2 ​​destekli 13″ MacBook Pro’yu piyasaya süreceği söylentilerini de doğruluyor. Kod adı da J493. Ancak, Apple bu makine için “Pro” lakabını kaldırmayı düşündüğünden dizüstü bilgisayar yalnızca “MacBook” olarak piyasaya sürülebilir. Apple’dan bu dizüstü bilgisayarların piyasaya sürülmesi hakkında henüz bir haber yok, ancak bunların bu yıl içinde gelmesini bekliyoruz.

Read More

Yorum yapın