Apple, 15 inç ekranlı MacBook Air üzerinde çalışıyor olabilirMacBook Air

Teknoloji devi Apple, gelen son bilgilere göre 15 inç ekranlı MacBook Air üzerinde planlar yapıyor. Bu cihaz için bir tarih de ortaya atılmış durumda.

25 Mart Güncellemesi: Sağlam bir kaynağa göre bu modelin isminde “Air” ibaresi olmayabilir. 30W güç adaptörü ile geleceği iddia edilen ürün, 2023’ün ancak sonunda seri üretime alınabilir.

Apple, bu sıralar sık sık iki farklı dizüstü ile gündeme geliyor. Kaynaklara elde ettiği bilgilere göre Apple’dan yıl sonunda kesin olarak yeni 13 inç MacBook Pro ve yeni MacBook Air modelleri gelecek. Bu dizüstülerin gücünü M2 işlemciden alacağı aktarılırken, kaynaklar bu cihazlar özelinde halen ilginç bulunan bir bilgi de aktarıyor. Halen kesin değil ancak yeni 13 inç MacBook Pro modelindeki “Pro” takısı atılabilir, cihaz sadece “MacBook” olarak lanse edilebilir. İşte bu modellerin yanında bugün bir seçenek daha eklendi. Sağlam bir kaynağa göre Apple, 15 inç ekranlı MacBook Air üzerinde de aktif olarak çalışıyor. Henüz yüzde 100 kesin olmayan bu cihaz, bilgiyi veren kaynağa bakılırsa 2023 yılı için planlanıyor.

15 inç ekran boyutlu bir MacBook Air kâğıt üzerinde büyük ekran alanına ihtiyaç duyan kişiler için güzel görünüyor. “Air” özelinde kişilere 13 inç ve 15 inç olmak üzere iki farklı seçenek sunması oldukça mantıklı duran şirket, 2023 yılına odaklanan bu büyük ekranlı Air modelini de M2 işlemci üzerine kurabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple bu yılın sonunda ayrıca gelişmiş kablosuz kulaklık AirPods Pro 2, Watch Series 8, Watch SE 2, sporculara özel yeni Watch ve iPhone 14 ailesini tanıtacak.

Yeni MacBook Air ve fazlası yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More