Android’e gelecek yeni özellikler telefonunuzu daha fazla sevmenizi sağlayacak


Akıllı telefon dünyası her düzeyde ayrı bir rekabet hikayesi barındırıyor. Bu rekabetin en önemli başlıklarından biri de işletim sistemi seçeneği. Her ne kadar son zamanlarda Huawei’nin HarmonyOS işletim sistemi de yavaş yavaş adından bahsettirmeye başlasa da, henüz bu ismi bir rakip olarak sayabilmek pek mümkün olmadığı için işletim sistemi pazarı iOS ve Android arasında bölüşülmüş durumda.

Rakibi iOS’un kendisinden pay almasını istemeyen ve bu nedenle de sürekli bir gelişim halinde olan Android, yakın zamanda kullanıcıları için birçok önemli özellik servis edecek. Google’a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, Google TV uygulamasına gelecek güncellemeler sayesinde artık telefondaki görüntüler doğrudan televizyona yansıtılırken, bir taraftan da telefonu televizyon görünümünden bağımsız olarak kullanılmaya devam edilebilecek.

Android’e gelecek yeni özellikler telefonunuzu daha fazla sevmenizi sağlayacak

Ayrıca Android işletim sisteminin dijital anahtar kabiliyeti geliştirilecek ve araçlar telefon ile uzaktan kilitlenip açılabilecek. Yine yakın zamanda servis edilecek güncellemelerden biri de YouTube’u ilgilendiriyor. Buna göre artık kullanıcılar ana ekranlarına YouTube arama Widget’ı ekleyebilecek ve bu sayede doğrudan bu widget üzerinden istedikleri içeriklere ulaşabilecek.

Tabi bu özelliklerin hepsinin tek bir güncelleme paketiyle servis edilmesi beklenilmediğini ve bu nedenle de önümüzdeki haftalarda başlayacak ilk güncellemelerle birlikte sürecin zamana yayılacağını da hatırlatalım.

Read More

Yorum yapın