Android 14’ün ilk önemli özelliği ortaya çıktı


Akıllı telefonlar için en önemli unsurlardan biri şüphesiz işletim sistemidir. Her ne kadar bugüne kadar birçok işletim sisteminin rekabet içerisine dahil olmak istediğini görmüş olsak da gün sonunda ayakta kalabilen ve sektörü domine eden yalnızca iki isim var: Android ve iOS.

iOS işletim sistemi Apple tarafından yalnızca iPhone modelleri için geliştirildiğinden dolayı Amerikalı teknoloji devinin işinin Google’a göre nispeten daha kolay olduğunu söyleyebiliriz. Öte yandan Google tarafından geliştirilen Android işletim sistemi onlarca farklı akıllı telefon üreticisi tarafından kullanıldığından birçok konuda belli bir standardın yakalanması güçleşebiliyor. İşte Amerikalı teknoloji ve yazılım devi Google da bu sorunlardan birini çözebilmek için Android 14’ü işaret etmeye başladı.

Android 14’ün ilk önemli özelliği ortaya çıktı

Google’a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, Android 14 sürümüyle birlikte “paylaş” menüsü köklü bir değişme uğrayacak. Mevcut durumda bu menü her markanın kendisine özgü bir tasarımına sahip ki aslında markaların bu kısım için çok da uğraştıklarını söylenemez. Nitekim bir şey paylaşılmak istenildiğinde oldukça karışık bir menüyle karşılaştığını düşünen milyonlarca insan var. Hele bir de farklı bir marka telefon kullanılmaya başlandığında yenisine alışmak baştan bir zaman alıyor.

İşte Google Android 14 sürümüyle birlikte bu sorunu çözmek ve ortak, stabil bir paylaş menüsü tasarlamak istiyor. Bakalım Amerikalı teknoloji devi tarafından getirilecek çözüm, kullanıcılarını memnun etmeye yetecek mi?

Read More

Yorum yapın