Android 13 dağıtımına hızlı başlayan Samsung, Android 14 ile daha da seri olmak istiyorSamsung LOG Tasarım

Samsung, Türkiye’de Galaxy cihazlar için Android 13 + One UI 5 göndermeye devam ediyor. Şimdiden Android 14 de düşünülüyor.

Samsung, Türkiye’deki Android 13 macerasına geçtiğimiz haftalarda resmi olarak başladı. Kaçıranlar için Türkiye’de Android 13 + One UI 5 güncellemesini ilk olarak Samsung Galaxy S22 ailesindeki modeller için göndermeye başlayan teknoloji devi, bugün ise Galaxy A53 5G modelini Android 13 + One UI 5 ile tanıştırdı. Android 13 + One UI 5 özelinde çıkışı yurt dışında Türkiye’ye oranla çok daha hızlı gerçekleştiren Samsung, bu konuda Android pazarının en hızlı ismi konumunda yer alıyor. Bunun arkasında Google ile kurulan derin ortaklık yer alırken, firma Android 14 ile daha da seri olmak istiyor.

Yaptığı bir açıklama ile Google ile olan ortak çalışmaları ve bağları daha da güçlü hale getireceklerini belirten Samsung, buna ek olarak kullanıcılardan gelen geri bildirimleri de yakından takip ettiklerini aktarıyor. Üstü kapalı olarak olası adıyla Android 14 temelli One UI 6’nın, Android 13 temelli One UI 5’ten daha hızlı dağıtılacağını müjdeleyen şirket, bu konuda kullanıcıları fazlasıyla memnun edecek gibi görünüyor. Android 14 temelli One UI 6’nın bu yıl çıkan tüm yeni telefonlar yanında geçtiğimiz 2 yılda çıkmış tüm Galaxy modellerine gönderilmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye’de Android 13’e önümüzdeki dönemde Galaxy S21 Ultra 5G, Galaxy S21+ 5G, Galaxy S21 5G, Galaxy S20 FE, Galaxy Z Fold4, Galaxy S21 FE 5G, Galaxy Z Flip 4, Galaxy Z Fold3 5G, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy A33 5G, Galaxy A73 5G, Galaxy Tab S8 Ultra, Galaxy Tab S8+ ve Galaxy Tab S8 modelleri geçirilecek. Bu listeye daha sonra başka telefonlar da eklenecek, Samsung Türkiye’deki Android 13 güncelleme macerası 2023 boyunca devam edecek.

Samsung ve güncelleme adımları yanında bunlar da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Read More