Amiral gemisi OPPO Find X5 Pro için tasarım ortaya çıktı

Türkiye’de resmi olarak yer alan firmalardan OPPO’nun yeni amiral gemisi OPPO Find X5 Pro tasarımı bugün ortaya çıktı.

OPPO’nun Find X3 serisinin yerini Çin’de “4” rakamı sevilmediği için Find X5 serisi alacak ve serinin en üstünde OPPO Find X5 Pro yer alacak. Şimdiye kadar tasarımı ortaya çıkmayan telefon, bugün net şekilde karşımızda yer alıyor.

OnLeaks tarafından sızdırılan telefon, arkasında Find X3 Pro’yu akıllara getiren bir kamera modülü taşıyor. Bu kamera modülü özel bir üretim tekniği ile gövdenin akıcı parçası konumuna ve bizce çok şık görünüyor.

Find X3 Pro’da iPhone’lardan esinlenildiği için ciddi eleştiri alan OPPO, bu açıdan Find X5 Pro’nun arka kamera modülünde daha farklı bir kurulum tercih etmiş. Modelin arkasında baktığımız zaman üç farklı kamera var bunlardan hiçbiri periskop temelli değil.

Selfie kamerasını ekran altında değil sol köşeye konumlandırılan bir ekran deliğinde taşıyan telefon, kıvamında kavisli kenarlara sahip ve parmak izi sensörünü direkt olarak ekranına entegre ediyor.

Kalbinde 2022’de karşımıza çıkacak birçok diğer amiral gemisi akıllı telefon modeli gibi çok güçlü Snapdragon 8 Gen 1 işlemci yer alan telefon, yalnız da gelmeyecek. Find X5 Pro ile aynı anda kardeş Find X5 de tanıtılacak. Yüksek ihtimalle X5 ile X5 Pro arasındaki ana fark tasarım değil teknik tarafta olacak.

OPPO Find X5 ailesinin 2022’nin ilk çeyreğinde raflara çıkarılması bekleniyor. Telefonların Türkiye’ye gelmesi ise maalesef çok olası durmuyor. Henüz Find X3 serisi bile Türkiye’ye gelmiş değil.

İlginizi Çekebilir

Ferrari’nin nefes kesen otomobili ile tanışın

Read More