Amerika Başkanı Joe Biden’dan dikkat çeken Twitter açıklaması


Elon Musk bir türlü gündemden düşmüyor. Yaptığı her hareketiyle milyonlarca kişinin ilgisini üzerine toplayan ünlü milyarder, son olarak Twitter’ı aldıktan sonra başlattığı “temizlik” hareketi ile gündeme gelmişti. Kimilerine göre iş hayatının olağan akışına uygun bir davranış sergilediği düşünülen Musk, kimilerine göreyse tam bir acımasız zengin patron profili çiziyor. Tabi bu olumlu ya da olumsuz eleştirilerin hemen hiçbirinin Elon Musk’ın umurunda olmadığının da altını çizelim. Nitekim Twitter’ın yeni CEO’su bildiğini okumaya devam ediyor.

Amerika Başkanı Joe Biden’dan dikkat çeken Twitter açıklaması

Bununla birlikte söz konusu sürece yönelik gelen son açıklama, Elon Musk’ın görmezden gelebileceği diğer yorumlardan çok daha farklı. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden tarafından yapılan açıklamada, Twitter gibi bir yalan merkezinin Elon Musk gibi bir iş adamı tarafından satın alınmasının doğru bulunmadığı belirtildi. Eğer daha önce Joe Biden’ın sosyal medya hakkındaki görüşlerini yansıtan ifadelerine hiçbir yerde rastlamadıysanız, bu açıklama sizin garibinize gidebilir. Ancak Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’ın sosyal medya platformları için görüşü aslında tam olarak bu şekilde.

Daha önce de Twitter’ı yalan odaklarının merkezi, ülkenin huzurunu kaçıran şer odaklarının toplanma yuvası gibi değişik sıfatlarla niteleyen Joe Biden, anlaşılan saygın iş insanı Elon Musk’ın bu hamlesinden pek de memnun kalmamış.

Read More

Yorum yapın