Aleyna Tilki hapis cezası aldı!


Geçtiğimiz yılın ocak ayında İstanbul Havalimanı’nda bir olay çıkmıştı. Ünlü şarkıcı Aleyna Tilki bir özel güvenlik görevlisiyle tartışmaya girmişti. Kamu görevlisne hakaret ettiği gerekçesiyle hakim karşısına çıkan Aleyna Tilki 5 ay hapis cezası aldı. Ayrıca 7 bin 80 TL adli para cezası da verildi.

Aleyna Tilki, Ocak 2020’de İstanbul’dan İtalya’nın Milano kentine gidecekti. İddialara göre ünlü şarkıcı bir yolcu ile tartıştı ve kamu görevlisine de hakaret etti. Çıkan tartışmada güvenlik görevlisine “Kimsin, polis misin?”, “Salak mısın, senin yüzünden uçağı kaçırıyorum” ve “Seni bulup mahvedeceğim” gibi cümleler kullandığı iddia ediliyor. Olayın yaşanmasının ardından özel güvenlik görevlisi Neslihan Ö. durumu polise iletti. Şikayet sonrası Tilki, polis merkezinde ifade verip, uçuşunu iptal ederek havalimanından ayrıldı.

Aleyna Tilki 5 ay hapis cezası aldı!

aleyna tilki
Şikayet üzerine, Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturma başlatıldı. Davanın neticesinde ‘Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret’ ve ‘Tehdit’ suçlarından 4 yıla kadar hapis cezası istenmişti. Aleyna Tilki’nin suçu işlediğinin sabit olmasından kaynaklı 5 ay hapis ve 7 bin 80 TL para cezasına çarptırıldı.

Genç şarkıcının hayranlarını üzen bu durum geçen yıl Ocak ayında yaşanmıştı. Havaalanında kamu görevlisine hakaret etmekle suçlanan şarkıcının davası netlik kazandı. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bize bildirmeyi unutmayın.

Read More

Yorum yapın