Aldığı Bitcoin’leri hesabında unutan kadına dolandırıcılar yardım etti


Rhonda Kampert, dünya çapında öncü kripto para birimi olan Bitcoin’i ilk satın alanlardan biriydi. Kampert ilk coin aldığında Bitcoin o dönem 80 dolar seviyesindeymiş. O dönem altı adet Bitcoin alan kadın ardından aldığı kripto paraları hesabında unutmuş.

Henüz Bitcoin adını yeni yeni duyurduğundan aklından çıkan ve hesabındaki kripto paraları unutan kadın yıllar sonra Bitcoin’in değeri 600 kat yükseldiğinde hesabındaki coinleri hatırlamış.

Aldığı Bitcoin’leri hesabında unutan kadına dolandırıcılar yardım etti

bitcoin

Ne yazık ki 600 kat yükselmiş değerde Bitcoin’leri kullanmak isteyince de  hesabına ulaşamamış. Bu noktada kadına yardım edenler ise ilginç bir şekilde kripto para hazine avcıları çıktı.

Kadının hesabına ulaşmasına yardım ederken aynı zamanda hesabından da yüzde 20 almışlar.  ABD’nin Illinois eyaletinde yaşayan Kampert, 2017’de Bitcoin’in değerinin 13 bin dolara çıktığını duyunca hesabındaki coinleri hatırlamış. Bunun ardından heyecanla parasını almak için harekete geçmiş. Ancak hesabındaki bilgilerin bazılarının eksikliğinden dolayı giriş yapamayan kadın ardından denemekten vazgeçmiş. Kampert aylarca uğraşsa da işin ucunu bırakmış. 

Yardım için internetten bazı kişilere ulaşmış. Giriş bilgilerini güvenerek verdiği kişiler dolandırıcı çıkmış. Yardım eden kişilerle birlikte cüzdanına ulaştıklarını anlatan kadın hesabında coinleri görünce çok sevinmiş. Ancak hesabına ulaşmasına yardım ettikleri için kripto para hırsızlığı yapan kişiler yüzde 20’lik payı kendilerine almış. Kampert kalan coinlerini bir USB’de saklıyor. 

Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Siz olsanız yüzde 20’lik pay verir miydiniz? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Read More

Yorum yapın