Akbank mobil uygulaması çöktü!


Geçtiğimiz yıl da benzer problemler yaşayan Akbank mobil uygulaması tekrar bir çökme haberi ile karşı karşıya. Geçtiğimiz yılda da  43 saatlik bir kesinti yaşayan Akbank, olaydan tam bir yıl sonra yeniden bir sistem hatasıyla gündemde. Bugün kullanıcılar öğlen saatlerinden itibaren uygulamaya ulaşamadıklarını duyurdular. Bankadan ise konuyla ilgili ilk açıklamalar geldi.

Türkiye’nin en büyük bankalarından birisi olan Akbank yeni bir sorunla karşı karşıya. Akbank müşterileri, bayram öncesinde bankanın mobil uygulamasına erişmeye çalıştıklarında hatayla karşılaşmaya başladı. Müşteriler, yaşanan sorun nedeniyle herhangi bir işlem gerçekleştiremiyor.

Akbank mobil uygulaması çöktü!

pic.twitter.com/6v35Dxenrs

— Akbank (@Akbank) July 8, 2022

Akbank’ta yaşanan ve saatlerdir devam eden sorun, kısa sürede sosyal medyada da gündem oldu. Twitter’da trendlere düşen problem kullanıcılar tarafından eleştirildi. Akbank ise konuyla ilgili yaşananlara cevap verdi.

Banka: Akbank, sorunun çözülmesi için çalışmaların devam ettiğini bildirirken bununla birlikte vatandaşların mağduriyetini azaltmak için bir başka önlem daha aldı. Banka, şube çalışma saatleri ve EFT işlem süresinin bugün 15.00’a kadar uzatıldığını duyurdu. Siz problemle karşı karşıya geldiniz mi? Eğer cevabınız evetse söz konusu problem şu anda devam ediyor mu? Bize yorumlarda fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Read More

Yorum yapın