AirPods Pro 2 yanında AirPods Max için yeni renkler yoldaAirPods Pro 2 LOG Konsept

Apple’ın 2022’de gelecek ürünleri arasında en çok merak edilenlerden birisi kesinlikle kablosuz kulaklık modeli AirPods Pro 2.


Advertisement

Tasarımının hazırladığımız yukarıdaki konseptteki gibi olacağı iddia edilen AirPods Pro 2, bir kez daha gündeme getirildi. Çünkü Mark Gurman bugün modelin sonbahar döneminde tanıtılacağını bir kez daha açıkladı. Kablosuz kulaklığın spesifik olarak eylül ayındaki iPhone 14 etkinliğinde tanıtılması bekleniyor ancak daha erken bir çıkış ihtimali de bulunuyor. Sadece “2. jenerasyon” ibaresini taşıması da olası olan kablosuz kulaklık için birçok farklı bilgi elimizde bulunuyor. Analistlere göre kulaklık Apple Lossless (ALAC) desteğine sahip olarak geliyor. Bu destek sayesinde kulaklık ile Apple Music’in “kayıpsız” şarkıları bir seviyeye kadar dinlenebilecek, böylelikle mevcut AirPods’lara oranla daha fazla detay alınabilecek.

Apple Lossless (ALAC) desteğine özel olarak yüksek ses kalitesi verecek sürücüler taşıması kesin olan ürün, elbette ANC yani aktif gürültü engelleme özelliğine de sahip olacak. Bazı iddialara göre kulaklığın kablosuz şarj özellikli haznesinde bir hoparlör bulunacak. Bunun amacı haznenin yeri kaybedildiği zaman kolay şekilde tespit etmek olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye dahil birçok pazarda satışa sunulacak AirPods Pro 2’nin sızıntılara göre bazı sağlık özellikleri de olabilir. Bunlar halen kesin değil ancak bu konuda da büyük bir beklenti bulunuyor. Bu arada Mark Gurman’a göre 9.300 TL’lik AirPods Max için yeni renkler yolda bulunuyor. Bu henüz ne oldukları bilinmeyen renklerin de AirPods Pro 2 ile beraber lanse edilmesi bekleniyor. Mark Gurman, yeni renkler ile beraber AirPods Max’e bir indirim gelebileceğini de düşünüyor.

AirPods Pro 2 yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi

Read More