AirPods Pro 2 için iki kilit teknik özellik iddiası ortaya atıldıAirPods Pro 2 LOG konsept

Apple’ın 2022’de gelecek ürünleri arasında en çok merak edilenlerden AirPods Pro 2 için yeni paylaşılmış taze bilgiler var.

Tasarımının hazırladığımız yukarıda konseptteki gibi olacağı iddia edilen AirPods Pro 2, 2022’nin dördüncü çeyreğinde karşımıza çıkarılacak bir kablosuz kulaklık konumunda yer alıyor. Model yüksek ihtimalle eylül ayında iPhone 14 ailesiyle beraber lanse edilecek.

“2. jenerasyon AirPods Pro” adını taşıması da olası olan kablosuz kulaklık, Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre Apple Lossless (ALAC) desteğine sahip olacak. Bu destek sayesinde kulaklık ile Apple Music’in “kayıpsız” şarkıları bir seviyeye kadar dinlenebilecek, böylelikle mevcut AirPods’lara oranla daha fazla detay ve bağlı olarak daha fazla keyif alınabilecek.

Apple Lossless (ALAC) desteğine özel olarak yüksek ses kalitesi verecek sürücüler üzerine kurulacağı düşünülen ürün, yerini alacağı AirPods Pro gibi ANC yani aktif gürültü engelleme özelliğine de kesin olarak sahip olacak. Gürültü engelleme konusunda çok ama çok iddialı olması beklenen kulaklık, yine Ming-Chi Kuo’ya göre güzel bir imkana daha sahip olacak.

Buna göre kablosuz kulaklık modelinin şarj özellikli haznesi ses çıkarabilecek. Bunun amacı ise haznenin yeri kaybedildiği zaman kolay şekilde tespit etmek olacak. Faydalı bu özellik için MagSafe kablosuz şarj destekli haznenin üzerinde hoparlör delikleri olacak.

2022 bitmeden Türkiye dahil birçok pazarda satışa sunulması beklenen AirPods Pro 2, bazı sağlık özelliklerine de sahip olabilir. Modelin bünyesine kulaktan bazı bedensel verileri alabilecek sensörlerin konumlandırılacağı iddia ediliyor. Bazı kaynaklar kulaklığın kulak üzerinden sıcaklık ölçebileceğini belirtiyor.

İlginizi Çekebilir: Renault tarafından hazırlanan uçan araç çalışması

Read More