Ağza takılarak sesinizi dışarıya vermeyen ilginç mikrofon

Teknoloji dünyasında zaman zaman çok garip ürünler karşımıza çıkıyor. Bunların en yenisi bir mikrofon modeli oldu.

Panasonic altında yer aldığı aktarılan firmalardan Shiftall, hazırladığı ürünü ile çok ses getirdi. Tasarımını yukarıda gördüğünüz beyaz renkli ürün, temelde bir mikrofon. Ağza takılması için tasarlanan ürün, kişilerin sesini yerleşik mikrofonlar ile alıyor ve Bluetooth üzerinden istenilen herhangi bir cihaza kablosuz olarak aktarıyor. Yapısı gereği kişinin sesini ortamdaki diğer kişilere vermeyen (Yüzde 100 kesmiyor) model, iş yeri kullanımı yanında sanal gerçeklik başlıkları için de potansiyel bir kullanım sunuyor.

Firma yukarıdaki görsellerde spesifik olarak bu kullanıma odaklanıyor. Bu ürün ve sanal gerçeklik başlıkları bir arada gerçekten çok garip görünüyor. Satışa çıktığı zaman yurt dışında 140 dolar gibi bir fiyattan satılacak bilgisi verilen ürün, son dönemde gördüğümüz bambaşka anlamlar yaratabilecek en garip ürünler arasına giriş yapıyor.

Yakında metaverse dünyalarına giriş için yeni bir sanal gerçeklik başlığı da geliyor. Meta, “Connect Conference” etkinliğini 11 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek. Direkt olarak “metaverse” teması üzerine kurulacak etkinlikte kesin şekilde yeni bir VR / AR ya da karma gerçeklik başlığı karşımıza çıkarılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hatta firmadan etkinlik kapsamında birden fazla yeni ürün duyurusu da gelebilir. Aynı zamanda Meta düzenlenecek etkinlikte müjdesini daha önce burada verdiği “Horizon” güncellemelerini de detaylı olarak tanıtabilir.

Bu ilginç mikrofon yanında çok bu ilginizi çekebilir: Tam 2 bin beygirlik Ford Pro Electric SuperVan

Read More