Adobe, ücretsiz bir Photoshop sürümü yayınlayacak!


The Verge’in bugün bildirdiğine göre Adobe, popüler fotoğraf düzenleme aracı Photoshop’un sadeleştirilmiş, yalnızca web sürümünü piyasaya sürmeyi planlıyor. Şirket şu anda bu yeni ücretsiz sürümünü Kanada’daki kullanıcılarla test ediyor, daha sonra bu sürümü daha geniş bir kitleye sunacak.

Şimdilik, Kanada’da Adobe hesabı oluşturan herkes Photoshop’un ücretsiz, yalnızca tarayıcı sürümüne erişebilir. Güvenilir bir kaynak olan Engadget, aracı dünya çapındaki kullanıcıların kullanımına ne zaman sunmayı planladığını öğrenmek için Adobe ile iletişime geçti.

Adobe, ücretsiz bir Photoshop sürümü yayınlayacak!

adobe

Photoshop, uzun süredir görüntü düzenleme için endüstri standardı oldu, ancak aylık lisans ücreti, büyük olasılıkla uygulamayı kullanmaktan caydırıyor. Bu arada, Pixlr, Canva ve Photopea gibi ücretsiz fotoğraf düzenleme yazılımları kullanıcılar arasında oldukça popüler halde. The Verge’in belirttiği gibi, Adobe, her zamanki hedef kitlesine ait olmayan kullanıcılara ulaşmak için temel fotoğraf düzenleme araçlarını ücretsiz olarak kullanıma sunuyor. Adobe’nin umudu, bazı ücretsiz Photoshop kullanıcılarının, web sürümünde daha gelişmiş özellikler sunmayı ücretli hale getirerek para kazanması.

Adobe geçtiğimiz sonbaharda aboneler için Photoshop ve Illustrator’ın yalnızca web sürümünü kullanıma sunmuştu. İşlevleri, temel düzenleme ve projelerde ortak çalışanlar arasında yorum paylaşma ile sınırlıydı. Photoshop’un bu yeni, ücretsiz web sürümü, mevcut araçları önemli ölçüde genişletiyor ve kullanıcıların yeni projeler başlatmasına ve ayrıca daha gelişmiş renk düzeltme ve düzenleme araçlarına erişmesine olanak tanıyor.

Read More

Yorum yapın