Aboneliğe zam yapacak Disney+, reklamlı pakete tarih verdi

Yurt dışında abonelik fiyatlarına zam yapacaklarını duyuran Disney+, uzun süredir gündemde olan reklamlı pakete de tarih verdi.

Disney+ servisinin şu an aylık 7,99 dolar olan abonelik fiyatı, ilk aşamada ABD merkezli olarak 8 Aralık tarihinde 10,99 dolar seviyesine çıkarılıyor. Bu artışın henüz diğer pazarlarda da yapılıp yapılmayacağı bilinmiyor ancak bu oldukça olası görünüyor. Servise şu an Türkiye’de aylık 34,99 TL ya da yıllık 349,90 TL’ye abone olunabiliyor. Bu arada firma uzun süredir bir reklam destekli paket üzerinde de çalışıyor. İşte bu paketin aylık 7,99 dolara sahip olacağı ve 8 Aralık tarihinde birçok pazarda aktif edileceği aktarılıyor. Henüz bu pazarların hangisi olduğu ise net olarak bilinmiyor.

The Walt Disney Company Türkiye Genel Müdürü Cenk Soner, Disney+’ın Türkiye’ye sunduğu içerikleri halen tam olarak hakim olmayan için şöyle aktarıyor: “İzleyiciler The Walt Disney Animation Studios’tan 100’den fazla yapımın keyfini çıkarabilecekler. Son zamanların en öne çıkan yapımlarından Oscar® ödüllü “Enkanto: Sihirli Dünya”, Karlar Ülkesi; “Külkedisi”, “Kurbağa Prens” ve “Küçük Denizkızı” gibi sevilen klasikler ile birlikte “Raya ve Son Ejderha” ve “Mulan (2020)” gibi yakın zamanda gişe rekorları kıran filmler platformda yer alacak.

Animasyonların yanı sıra; Oscar® ödüllü “Cruella”, Amazon Ormanları macerası “Jungle Cruise” ve başrolünde Oscar ödüllü® oyuncu Tom Hanks ile tekrar hayat bulmaya hazırlanan platform orijinali Pinokyo gibi Disney’in tüm canlı aksiyon filmleri de platformda olacak.  

Ayrıca, “Mucize: Uğur Böceği ile Kara Kedi”, “Fineas ve Förb” ve “Zatonya” da dahil olmak üzere yüzlerce Disney Channel çizgi dizisi, orijinal filmi ve özel bölümü de lansmanla birlikte Disney+ üyelerine sunulacak.”

Soner’in açıklamalarına göre “Yukarı Bak”, “Sevimli Canavarlar”, “İnanılmaz Aile”, “Wall-e”, pek çok fenomen Pixar içeriğinin yanı sıra, dünyanın en sevilen ve en çok izlenen animasyonlarından “Oyuncak Hikayesi” serisinin tamamı, iki Oscar ödüllü “Soul”, “Luka”, “Kırmızı” ve bundan sonra yayınlanacak tüm iddialı Pixar içerikleri de platformda olacak. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lansmanla birlikte izleyiciler, “Shang-Chi ve On Halka Efsanesi”, “Eternals”, “Avengers: Endgame”, “Captain Marvel”, “Black Widow”, “Hawkeye” ve daha fazlasını içeren 50’den fazla Marvel filmi ve “Ms. Marvel”, “Loki” ve “WandaVision” dahil 40’tan fazla Marvel serisine erişme fırsatını da yakalayacak. “Secret Invasion” ve “She-Hulk” ise sıradaki gelecek orijinal yapımlar arasında yer alıyor.

Star Wars hayranlarının da merakla beklediği platformda izleyicilerin, Star Wars’un tüm filmleri, ara filmler ve animasyonlarının yanı sıra Disney+ orijinal içerikleri olan “The Book of Boba Fett” ve “The Mandalorian”ın yanı sıra heyecanla beklenen “Obi-Wan Kenobi” dizisine de erişebilecekleri bilgisi paylaşıldı. Star Wars’ın heyecanlandıran yeni dizisi “Skeleton Crew” da önümüzdeki sezon için yayın gününü bekliyor. 

National Geographic’in zengin içeriklerinin yer alacağı platformda izleyiciler, “Büyük Kurtarış” ve “Free Solo” gibi belgeselleri, “Gordon Ramsay ile Rota Dışı” gibi popüler National Geographic serilerini, “Balinaların Gizemli Dünyası” ile Renan Öztürk ile “Explorer: The Last Tepui”, “Jeff Goldblum’un Dünyası” gibi Disney+ orijinallerine erişebilecek.

Disney+ Türkiye macerası yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca

Read More