ABD’de “En Güvenilir Otomobil Markası” ödülleri sahiplerini bulduABD'de

ABD’li saygın otomotiv araştırma şirketi J.D. Power tarafından gerçekleştirilen En Güvenilir Otomobil Markası Araştırması’nda 31 markayı geride bırakarak listenin başında yer alan isim açıklandı.

Kia, otomotiv sektörüne yönelik güvenilir araştırmalar gerçekleştiren ve doğrudan kullanıcı yorumlarıyla oluşturulan J.D. Power Araç Güvenilirlik Araştırması’nda 31 markayı geride bıraktı ve tüketicilerin en az sorun yaşadığı marka olarak listenin başında yer aldı.  Geçen yıl yapılan araştırmada kitlesel markalar ve premium markalar arasında genel toplamda üçüncü sırada bulunan Kia, bu yıl liderliğe yükseldi.

En Güvenilir Otomobil Markası ile gelen Sorento başarısı

Sektör ortalamasından 47 puan daha fazla kazanan Kia, kullanıcılardan 145 puan alarak liderliği elde ederken Kia Sorento, J.D. Power Araç Güvenilirlik Araştırması’nda bulunduğu SUV segmentinde iki yıl üst üste birinci seçilmiş oldu.  J.D. Power, 2022 Araç Güvenilirlik Araştırması kapsamında ABD’de 32 otomotiv markasının 29.487 müşterisiyle anket yaptı. Sadece bireysel kullanım için kayıtlı 2019 modelden yeni otomobil ve hafif ticari araç sahipleri ve leasing müşterileri dikkate alındı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2022 Kia Ceed için Türkiye fiyatları açıklanmıştı

Mart ayıyla birlikte 2022 model ürün gamını listelere dahil eden markalardan birisi de Kia oldu. Beraberinde uzun süredir beklenen yeni isimler için de önemli gelişmeler getiren tablonun dikkat çekenleri arasında Ceed var. Şubat ayında 2021 model yılı üzerinden tek paketle Türkiye satışları başlayan C sınıfı temsilcisinin artık 2022 model yıllı versiyonları da tercih edilebiliyor. Şu aşamada sınıfında bu gövde tipini sunan nadir modellerden birisi olarak kayıtlarımıza geçireceğimiz Ceed için yeni model yılı başlangıç fiyatı 550.000 TL sınırında. SW gövde tipinde ise sınır 700.000 TL’ye dayanıyor.

İlginizi Çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More