5G’ye sahip ilk portatif oyun konsolu: Razer Edge 5GRazer Edge 5G

Verizon, Razer ve Qualcomm bir araya geldi, karşımıza 5G’ye sahip ilk portatif oyun konsolu Razer Edge 5G çıktı.

Üç dev ismin bir araya geldiği Razer Edge 5G, dünyanın yerleşik olarak 5G’ye sahip ilk portatif oyun konsolu olarak üstü kapalı şekilde karşımıza çıkarıldı. Henüz tam olarak tanıtımı yapılmayan ve tüm detayları 15 Ekim tarihinde verilecek olan cihaz, Android işletim sistemi üzerine kuruluyor ve gücünü Snapdragon G3x Gen 1 işlemciden alıyor. Yüksek hızlı 5G ile desteklenecek bulut oyunları (Mevcut servislerin hepsi desteklenecektir) yanında yerleşik olarak da oyun deneyimi yaşatacak bilgisi verilen ürün, aşağıdaki ilk video paylaşımına bakılırsa oldukça standart ancak oturmuş bir tasarım ile yolda bulunuyor.

İlk aşamada sadece ABD’de satılacağı düşünülen ürün, daha önce gösterilen bir Qualcomm ve Razer imzalı prototip üzerinden 120 Hz yenileme hızı sunan bir OLED ekrana sahip olabilir, USB-C üzerinden büyük ekranlara görüntü aktarabilir ve ön kamerası ile oyun yayıncılığı için de aktif olarak kullanılabilir. Aşırı pahalı olması beklenmeyen Razer Edge 5G, ABD’de Verizon üzerinden sınırsız bir 5G veri paketi ile satılabilir ve gerçek bir “özgür bulut oyun deneyimi” getirebilir.

BREAKING: @Verizon, @Razer and @Qualcomm are teaming up on the world’s first 5G mobile gaming handheld—Razer Edge 5G! It will allow you to play your favorite games regardless of whether you are gaming in the cloud, on an app or streaming from your console. https://t.co/TYPw5xFyeF pic.twitter.com/F9Vg3CfABl

— George Koroneos 🗿🍹 (@GLKCreative) September 28, 2022

Kısa süre önce de direkt olarak Logitech’in bir portatif oyun konsolu ses getirmişti. Tüm detaylarına burada yer verdiğimiz Logitech G Cloud Gaming Handheld isimli cihaz, direkt olarak bulut oyun servisleri Xbox Cloud Gaming ve Nvidia GeForce Now üzerine kuruluyor. Aynı zamanda Google Play Store erişimi de olan çünkü Android işletim sistemi üzerine kurulan ürün, gücünü Snapdragon 720 işlemciden alıyor ve 4 GB RAM‘e sahip. Bu düşük donanım sayesinde 12 saat gibi yüksek bir kullanım ömrü elde edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Normal Android oyunlarını oynamak için de kullanılabilen G Cloud Gaming Handheld, 7 inç boyutunda 1080P çözünürlüğe sahip 60 Hz bir IPS dokunmatik ekran taşıyor. İçerisinde spesifik olarak 6.000 mAh pil olan cihaz, microSD kart yuvası ile geliyor ancak bir SIM / eSIM yuvası taşımıyor. Bu konuda Razer Edge 5G büyük fark yaratıyor.

Razer Edge 5G yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Read More