5G’ye sahip en ucuz iPhone modeli Türkiye’de 7.799 TL olabiliriPhone

Teknoloji devi Apple, yüksek ihtimalle 8 Mart tarihinde 2022’nin ilk etkinliğini yapacak ve burada 5G’ye sahip en ucuz iPhone gelecek.

Apple’ın 2022’deki ilk etkinliğinde artık hemen hemen kesin olarak yeni iPad Air, yeni Mac mini ve yeni iPhone SE gelecek. Burada en çok ses getirenlerden birisi 5G’ye sahip en ucuz iPhone olarak geçen yeni SE oluyor. İşte bu 5G’li yeni modelin sağlam kaynaklar yerini alacağı model ile aynı fiyattan satılacağını iddia ediyor. Buradan işaretle telefon yurt dışında 399 dolara, Türkiye’de ise potansiyel 64 GB depolama ile 7.799 TL‘ye satılabilir. Bu fiyatlar yüzde 100 kesin değil ancak beklenti direkt olarak bu yönde.

Yeni iPhone’u yüksek ihtimalle beyaz, siyah ve kırmızı (Product Red) renklerde hazırlayan Apple, telefon için 128 GB depolama da sunacak. Bu depolama ise Türkiye’de mevcut SE gibi 8.499 TL‘den satılabilir. Bu fiyatlardan işaretle 5G’ye sahip en ucuz iPhone, Türkiye’de kesinlikle ucuz olmayacak. Peki neden? Bunun cevabını Apple kendisi şöyle veriyor: “KDV ve yasal ücretler dahildir: Yaklaşık 3.203,00 TL

Mevcut iPhone SE ile benzer eski tip tasarıma sahip olacak telefon, Apple’ın 2022’deki ilk iPhone’u olacak, 2022 sonunda ise dört farklı modelden oluşan 14 ailesi gelecek. Bu arada Apple’ın SE serisi için başka gelecek planları da bulunuyor.

Firmanın XR ya da 11 tasarımında normal SE’den daha büyük ekranlı bir model geliştirdiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu modeli 2024 yılında gelmesi bekleniyor. 8 Mart etkinliğinde gelmesi beklenen 5G’li iPhone SE’de 4,7 inç LCD ekran, 2024 yılında gelecek modelde ise 5,7 inç ya da 6,1 inç LCD ya da OLED ekran olacak.

İlginizi Çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca

Read More