5G destekli yeni iPhone SE için fiyat beklenenden düşük olabiliriPhone SE 5G+ 2022 LOG Konsept

Teknoloji devi Apple, iki yeni iPhone SE modeli üzerinde çalışıyor ve bu modellerden birisi kesin olarak önümüzdeki ay geliyor.

İşte bu yakında gelecek 5G destekli yeni iPhone SE modelinin, tahmin edilenden daha ucuz olabileceği iddia ediliyor. Bu kesin değil ancak telefon daha önce tahmin edildiği gibi 399 dolar değil 300 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulabilir. Apple’ın 300 dolara inmesi çok olası değil diyenler de var ancak firmanın bu sefer fiyat konusunda agresif olacağını düşünenler de bulunuyor. Bilmeyenler için 399 dolarlık iPhone SE modeli Türkiye’de 7.799 TL’den satılıyor. Eğer yeni telefon için 100 dolarlık daha düşük fiyat doğru çıkarsa, 5G’li yeni model Türkiye’de 6 bin TL bandında satılabilir.

Bilmeyenler için bu modelin mevcut SE ile benzer eski nesil bir tasarıma sahip olduğu ve güncel bir işlemci ile hazırlandığı belirtiliyor. Ross Young’a göre 5G desteğine sahip en ucuz iPhone modeli olacak bu telefon, halen kesin değil ancak direkt olarak iPhone SE+ 5G adını taşıyabilir. Young’a göre 4,7 inç LCD ekran ile gelecek cihaz, Apple’ın 2022’deki tek “SE” modeli olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, bir sonraki SE modelini ise yine Young’a göre 2023 yılında tanıtacak. Bu telefonda 5,7 inç boyutunda bir ekran olacak. SE 3 ya da SE 4 adına sahip olması beklenen telefon, iPhone 11 benzeri çentikli bir tasarımı benimseyebilir.

Ek bilgi olarak Apple, 2022’de aynı zamanda amiral gemisi 14, 14 Max, 14 Pro ve 14 Pro Max modellerini de satışa sunacak. Firmadan 2022’de bunlar haricinde bir telefon duyurusu gelmeyecek. Ancak başka birçok ürün için duyuru yapılacak.

Yeni iPhone SE yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More