585 TL’ye 3 yıllık Xbox Game Pass alımı iptal edildiXbox Game Pass LOG Tasarım

Türkiye’de Microsoft’un Xbox Game Pass servisine 585 TL’ye 3 yıllık abone olunabiliyordu (Detaylar burada). Bu ücrete abonelik iptal edildi.

Kullanıcılardan gelen paylaşımlara göre Microsoft bugün bir adım attı ve uzunca bir süredir devam eden 585 TL’ye 3 yıllık Xbox Game Pass alımını engelledi. Son dönemde özellikle Ekşi Sözlük üzerinden ses getiren yöntem, birçok oyuncu için çok iyi olmuştu. Aktarıldığı kadarıyla halen 3 yıllık Game Pass alınabiliyor ancak bunun için artık 950 TL gibi bir rakam verilmesi gerekiyor. 950 TL eskiye nazaran daha yüksek olmasına rağmen yine de kendisini kolaylıkla çıkarabilecek bir rakam oluyor. Çünkü Türkiye’de oyunlar şu an gerçekten çok ama çok pahalıya satılıyor, günümüzde tek bir oyun için dahi 1.000 TL vermek gerekebiliyor. Microsoft’un 585 TL’ye 3 yıllık Game Pass alan kişilerin aboneliklerini önümüzdeki dönemde iptal etmesi ise beklenmiyor.

Game Pass servisine Türkiye’de normal olarak konsol ve bilgisayar için aylık 29,99 TL‘ye abone olabiliyorsunuz. Servisin her şeye sahip “Ultimate” paketi ise konsol ve bilgisayar için aylık 44,99 TL‘ye elde edilebiliyor. Bu paket fiyatlarına yeni yılda zam gelmesi (Küresel olarak da) bekleniyor ancak bunun ne zaman olacağı bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Game Pass servisi bundan önce platforma yeni eklenecek oyunlar ile gündeme gelmişti. Firmadan bu konuda gelen resmî açıklama tam olarak şöyle:

Persona 3 Portable (Bulut, Konsol ve PC) – 19 Ocak
-Persona 4 Golden (Bulut, Konsol ve PC) – 19 Ocak
-Monster Hunter Rise (Bulut, Konsol ve PC) – 20 Ocak

15 Ocak itibarıyla Game Pass’ten ayrılacak oyunlar ise şunlar:

  • -Danganronpa: Trigger Happy Havoc (Bulut, Konsol ve PC)
  • -Nobody Saves The World (Bulut, Konsol ve PC)
  • -Pupperazzi (Bulut, Konsol ve PC)
  • -The Anacrusis (Game Preview) (Bulut, Konsol ve PC)
  • -We Happy Few (Bulut, Konsol ve PC)
  • -Windjammers 2 (Bulut, Konsol ve PC)

Not: Game Pass’ten çıkacak olan oyunları çıkmadan önce indirimle satın alabiliyorsunuz.

Xbox Game Pass bu da ilginizi çekebilir: GMC imzalı kaslı elektrikli bisiklet HUMMER EV

Read More