50 megapiksel ana kameralı Samsung Galaxy A13 5G tanıtıldıSamsung Galaxy A13 5G

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, bugün orta seviye cihazları arasına Samsung Galaxy A13 5G modelini de ekledi.

Samsung Galaxy A13 5G, aslında daha önce tasarımsal olarak karşımıza çıkmıştı. Damla çentikli standart bir gövdesi olan ve orta seviyenin altına konumlandırılan telefon, bütçe dostu yapısı ve özellikleriyle öne çıkıyor. Türkiye gibi pazarlarda çok geniş bir kitleye hitap edecek telefon, teknik olarak 6,5 inç 1600×720 piksel LCD ekran üzerine kuruluyor.

İsminde de geçtiği üzere 5G desteği olan ve 15W şarj destekli 5.000 mAh pil taşıyan modelin, arkasında 50 megapiksel ana + 2 megapiksel makro + 2 megapiksel derinlik kameraları bir araya geliyor. Burada özellikle Galaxy A13 basit bir model olduğundan 50 megapiksel ana kamera kullanımı öne çekiyor.

3.5mm kulaklık girişi taşıyan Samsung Galaxy A13 5G, gücünü MediaTek Dimensity 700 işlemciden alırken, telefonda parmak izi sensörü direkt olarak yana konumlandırılıyor. Wi-Fi 5 ve NFC desteği olan Galaxy A13 5G, ilk olarak ABD pazarında 250 dolardan satışa sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A13 5G’nin Türkiye satışı mutlaka olacaktır

Siyah ve açık yeşil olmak üzere iki farklı rengi bulunan modelin Türkiye’de fiyatı güncel kur üzerinden bakarsak en az 4 bin TL olacaktır. Güncel kur ve vergiler nedeniyle maalesef artık temel seviye cihazlar bile Türkiye’de çok yüksek sayılacak fiyat seviyelerinde yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

OnePlus’ın arkası renk değiştirebilen modeli

Read More