4K oyuncu monitörü Asus TUF Gaming VG28UQL1A’nın Türkiye fiyatı belli olduAsus VG28UQL1A

Asus, bilgisayarlar ve yeni nesil konsollar için tasarladığı TUF Gaming VG28UQL1A oyuncu monitörünü Türkiye’de satışa sundu.

28 inçlik ekran boyutuna sahip olan monitörde Fast IPS panel kullanılıyor. 4K çözünürlükte 144 Hz yenileme hızı sunan monitörün tepki süresi ise 1 ms. Display Stream Compression (DSC) teknolojisinden yararlanan monitörde HDMI 2.1 bağlantı noktası da mevcut. Nvidia G-Sync ile uyumlu olan monitörde AMD FreeSync Premium ve Asus çok düşük hareket bulanıklığı senkronizasyonu özellikleri de bulunuyor. Monitör değişlen hız aşırtma teknolojisiyle farklı kare hızlarında akıcı görüntüler sunuyor. DisplayPort 1.4 bağlantısıyla stabil 144 Hz görüntüler elde ediliyor. DSC teknolojisi ultra yüksek çözünürlüklü video akışlarını yüksek hızla aktararak bilgisayarda oyun oynarken görüntü kalitesinde fark edilebilir bir düşüş olmasının önüne geçiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus TUF Gaming VG28UQL1A yüksek görüntü kalitesi vadediyor

Monitör DCI-P3 renk gamının yüzde 90’ını kapsıyor. Bu sayede geniş bir renk aralığı sunan monitörde VESA DisplayHDR 400 sertifikası da bulunuyor. Düşük mavi ışık teknolojisi ise kullanıcıların gözlerini zararlı olabilecek mavi ışıktan korumaya imkan tanıyor. Flicker-Free teknolojisi ise göz yorgunluğunu azaltıyor ve daha rahat bir izleme deneyimi sunuyor. Monitörün Türkiye satış fiyatı 13.299 TL.

Read More