3. jenerasyon Motorola Razr katlanabilir telefon modeli geliyor

Katlanabilir telefon Motorola Razr üzerine Motorola Razr 5G gelmişti. Şimdi ise üçüncü modelin müjdesi verildi.

İlk jenerasyon Motorola Razr üzerine aynı tasarım çizgisini koruyarak getirilen ikinci jenerasyon Motorola Razr, pazarda ilk sürüm gibi çok fazla beğeni toplamamıştı. Ana rakip Samsung Galaxy Z Flip karşısında hiç varlık gösteremeyen telefon, bir kez daha geçmişte kalmış bir seçenek olmayacak.

Çünkü bir açıklama yapan Lenovo yetkilisine göre 3. jenerasyon Motorola Razr katlanabilir telefon modeli de kesin olarak geliştiriliyor. Yerini alacağı cihazlara oranla çok ciddi iyileştirmeler göreceği aktarılan telefon, söylendiği kadarıyla özel bir menteşe kullanacak ve böylece daha iyi bir katlanma deneyimi sunacak.

Tasarımı da daha iyi / modern hale getirilecek 3. jenerasyon Razr, yöneticiye göre yüksek performanslı bir işlemci üzerine kurulacak. Ancak telefon yüksek ihtimalle yine bir amiral gemisi olmayacak. Bu model çıktığı zaman pazarda Samsung Galaxy Z Flip3 ve Huawei P50 Pocket gibi güncel cihazların karşısına çıkarılacak.

Motorola Razr serisi için çıkan ilk modelin temel detayları şöyleydi

Telefon 6,2 inç pOLED 21:9 2142×876 piksel tek parça katlanabilir esnek ekran ile geliyor. Ayrıca dışta 2,7 inç gOLED 600×800 piksel bir ekran daha yer alıyor. Gücünü Snapdragon 710 işlemciden alan ve 6 GB RAM + 128 GB depolama taşıyan telefon, 2.510 mAh pil üstüne kuruluyor.

Kutusundan Android Pie ile çıkan modelde, iki farklı kamera yer alıyor. Dıştaki ana kamera 16 megapiksel çözünürlükte ve F1.7 diyafram değerine sahip. Elektronik olarak görüntü sabitleme yapabilen kamera, çift LED flaş ile destekleniyor. Önde / içeride ise sadece 5 megapiksellik F2.0 selfie kamerası bizleri bekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“5G” takısına sahip ikinci telefonun detayları ise şöyle

Razr 5G, üç farklı renge sahip ve ilk sürüm gibi bir ekran çentiği taşıyor. Teknik olarak baktığımız zaman katlanabilir cihazın dışında 6,2 inç 2142×876 piksel pOLED, içinde ise 2,7 inç 600×800 piksel gOLED ekran yer alıyor.

Gücünü Snapdragon 765G işlemciden alan telefon, 8 GB RAM + 256 GB depolama ile geliyor. Dışında 48 megapiksel F1.7 OIS, içinde ise 20 megapiksel F2.2 kameralar yer alan cihaz, sadece 2.800 mAh pil üstüne kuruluyor ve burada 15W hızlı şarj sunuyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin yeni katlanabilir telefonu ile tanışın

Read More