2022’nin ilk çeyreği bitti: “Spotify HiFi ve iPad için Instagram halen yok!”Spotify HiFi ve iPad için Instagram

2022’nin ilk çeyreği bitti ancak halen Spotify HiFi ve iPad için Instagram sürümleri gelmiş değil. Konudaki son detaylar aşağıda;

Spotify HiFi, hatırlarsınız 22 Şubat 2021 tarihinde “geliyor” şeklinde resmi olarak duyuruldu. Bu duyuruda spesifik bir tarih verilmemiş, sadece 2021’in sonunda çıkış yapılacak denilmişti. Ancak 15 Nisan 2022 itibarıyla servis halen çıkışını yapmadı. Bu konuda en son açıklama şöyle olmuştu: “HiFi kalitesinde sesin sizin için önemli olduğunu biliyoruz. Aynı şeyleri hissediyoruz ve gelecekte Premium kullanıcılara Spotify HiFi deneyimi sunmak için heyecan duyuyoruz. Ancak henüz paylaşacağımız bir zamanlama detaylarına sahip değiliz.”

HiFi paketi için 2022’de resmi çıkış ne zaman yapılacak halen çok garip şekilde netleşmiş değil. Bu durum sıkı Spotify kullanıcısı çok büyük bir kesimin tepkisini alıyor ve çünkü rakipler HiFi müzik keyfini uzun zamandır sunuyor. Örneğin Apple’ın Apple Music tarafına getirdiği HiFi müzik paketi, kişilere kayıpsız, yüksek kaliteli müzik keyfi sunuyor.

Spotify HiFi yanında halen ve halen iPad için Instagram da gelmiş değil. Hep söylediğimiz gibi 2022 yılında hızla ilerliyoruz, dışarıda milyonlarca iPad var ve halen özel bir Instagram iPad uygulaması bulunmuyor. Sürüm sinir bozucu şekilde yakında da gelecek gibi durmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu konu en son Twitter üzerindeki bir konuşma ile gündeme gelmişti. Twitter üzerinden ünlü YouTuber Marques Brownlee ile yazışan Instagram’ın başındaki isim Adam Mosseri, özel bir Instagram iPad sürümünün kullanıcılar tarafından çok talep edildiğini belirtmişti. Ancak CEO bunun üstüne halen özel iPad sürümü için yeterince büyük bir kullanıcı grubunun oluşmadığını da aktararak kendisiyle çelişmiş ve tepki toplamıştı.

Spotify HiFi ve iPad için Instagram yanında bunlar da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Read More