2022’nin ilk Apple etkinliğinde tanıtılması beklenen en son ürünlerApple

2022’nin ilk Apple etkinliği donanım odaklı olacak. Peki burada tam olarak neler tanıtılacak? İşte son beklentiler;

Apple, 2022’nin ilk etkinliğini ya mart ya da nisan ayında yapacak. Bu donanım odaklı etkinlikte neler tanıtılacağı ise elbette kesin olarak bilinmiyor. Ancak sızıntılar üzerinden beklentiler daralıyor. Firmanın 2022 içerisinde tanıtması beklenen tüm yeni ürünlerinden en az dört tanesi ilk etkinlikte karşımıza çıkabilir. Bunlardan ilk, yeni iPhone SE modeli olabilir. 5G destekli en ucuz iPhone olacak telefon, klasik tasarımı devam ettirecek ve sadece donanımda güncelleme alacak.

2022’nin ilk Apple etkinliğinden ayrıca yeni bir iPad Air de bekleniyor. Bu ürünün de mevcut Air ile aynı görünmesi, sadece donanımsal olarak güncellenmesi bekleniyor. Etkinlikte gelmesi beklenen en önemli Mac ürünlerinden birisi uzun süredir gündemde olan 27 inç iMac. iMac Pro adının da geçtiği ürün, yüksek ihtimalle M2 ya da M1 Pro / M1 Max işlemciler ile donatılacak.

2022’nin ilk Apple etkinliği için son ürün beklenti ise yeni Mac mini. Yeni bilgisayarın güncel bir tasarıma sahip olması ve gücünü M2 ya da M1 Pro / M1 Max işlemcilerden alması bekleniyor. Burada kaynaklar M1 Pro / M1 Max işlemcileri daha olası görüyor çünkü yeni Mac mini’nin “profesyonel” kitleye de fazlasıyla hitap edeceği iddia ediliyor. Bu ürün M1’li Mac mini’nin üstüne geliyor.

Apple tarafından 2022’deki ilk etkinlikte başka sürprizler de olabilir ancak henüz bu konuda somut bilgiler elimizde bulunmuyor. Firmadan 2022’de iPhone 14’ler, yeni MacBook Air, MacBook ve Apple Silikon temelli Mac Pro da bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin

Read More