2022’nin ilk Apple etkinliği 8 Mart tarihinde yapılabilirApple

2022’nin ilk Apple etkinliği 8 Mart tarihinde yapılabilir ve şimdilik bu etkinlikte iki farklı ürünün geleceği neredeyse kesinleşmiş durumda.

Mark Gurman’ın son paylaşımına göre Apple, henüz yüzde 100 kesin değil ancak 2022’nin donanım odaklı olacak ilk etkinliğini 8 Mart tarihinde yapacak. Pandemi durumu nedeniyle yine katılım olmadan yapılması beklenen etkinlikte, Gurman’a göre hemen hemen kesin olarak 5G desteğine sahip yeni iPhone SE modeli tanıtılacak. Bu telefon 5G desteğine sahip en ucuz iPhone olacak. Apple’ın 2022’deki ilk etkinlikte yeni iPad Air’i de tanıtacağı da Gurman’ın verdiği bilgiler arasında yer alıyor. Bu modelin sadece donanımsal olarak güncelleneceği, modern tasarımı koruyacağı söyleniyor.

Başka kaynaklar ise 2022’deki ilk Apple etkinliğinde başka ürünlerin de geleceğini aktarıyor. Bunlardan birisi güncellenmiş tasarıma sahip yeni Mac mini bilgisayar olacak. Ürün iddialara göre yeni MacBook Pro’lar gibi M1 Pro ya da M1 Max işlemcilerle elde edilebilecek. Bu ürün profesyonellere odaklanacak.

Apple’ın 2022’deki ilk etkinliğinde yeni iMac Pro da karşımıza çıkabilir ancak bu konu halen tam olarak netleşmiş değil. Birçok farklı kaynak bazı sorunlar nedeniyle “ürün daha ileriye atılmış olabilir” bilgisini veriyor. Modelin en üstte MacBook Pro’da sunulan M1 Max’ten daha güçlü bir işlemciye sahip olacağı da iddia ediliyor ve bilgisayarda 27 inç 6K Mini-LED ekran beklentisini bulunuyor.

Bu arada Apple’dan 2022’nin sonbahar döneminde başka ürünler de gelecek. Bir kaynağa göre bunlardan birisi M2 işlemcili yeni iPad Pro olacak. Bu modelin arkadaki Apple logosu üzerinden MagSafe temelli kablosuz şarj sunacağı söylenirken, sonbahar dönemi için iPhone 14 ailesi ve AirPods 2 Pro beklentileri de bulunuyor.

2022 bitmeden karşımıza yeni MacBook Air ve MacBook Pro modelleriyle de çıkacak gibi görünen teknoloji devi Apple, 2022’de bunlar ek olarak üç farklı Apple Watch tanıtacak (Series 8, Watch SE 2 ve zorlu şartlara / sporculara özel sürümler) ve Apple Silikon temelli Mac Pro‘yu da görücüye çıkaracak.

İlginizi Çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi

Read More