2022 Skoda Karoq; makyajlı versiyon Türkiye’de satışa sunuldu

Mayıs ayıyla birlikte Türkiye listelerine giriş yapan 2022 Skoda Karoq, üç farklı donanım seviyesiyle tercih edilebilecek.

Türkiye’deki mayıs ayı otomobil pazarında SUV modellerinin birbirini izleyen ataklarına şahit olmaya devam ediyor. Yeni jenerasyon Sportage ile başlayan gündem, Opel Grandland sonrasında Skoda cephesiyle devam ediyor. Çekyalı üreticinin Türkiye operasyonu mayıs ayıyla birlikte iki önemli SUV modelini makyajlı versiyonlarıyla satışa sunmaya başlıyor. Bunlardan ilki olan 2022 Skoda Karoq, geçtiğimiz kasım ayında gerçekleştirilen global tanıtımının ardından bu ay ile birlikte listelerdeki yerini almış durumda. 150 PS güç ve 250 Nm tork üreten 1,5 litrelik benzinli motor ve üç farklı donanım seviyesiyle satışa sunulan makyajlı versiyonun başlangıç fiyatı 809.900 TL olarak paylaşılıyor. En pahalı versiyon ise 954.900 TL’lik etiketle geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2022 Skoda Karoq fiyat listesi

Skoda’nın mayıs ayı itibarıyla paylaştığı fiyatlar şu şekilde;

1.5 TSI ACT 150 PS DSG Elite 809.900 TL
1.5 TSI ACT 150 PS DSG Prestige 954.900 TL
1.5 TSI ACT 150 PS DSG Sportline 954.900 TL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Makyajlı Skoda Karoq ile gelen yenilikler

Tasarım bazında da kendisini önemli oranda hissettirecek olan 2022 Skoda Karoq, tampon ve ışıklandırma gibi ana karakteristik unsurlarıyla da kesinlikle daha iyi görünüyor. Makyajlı Karoq’un tanıtımıyla birlikte bu tarz operasyonlardan alışık olduğumuz senaryodaki adımlar da birbirini izliyor. Ürün gamına eklenen yeni renk paletleriyle birlikte 19 inçe kadar esneklik gösteren jant tasarımlarında da aracın görünümünü bir katman daha yukarı çeken tasarımlar dikkat çekiyor. Tampon, spoiler ve difüzör gibi temel gövde elemanlarında yapılan değişimler sadece tasarım iyileştirmesinden ibaret olmayacak. Skoda tasarımcıları buradaki değişimlerle birlikte aracın sürtünme katsayısını iyileştirerek 0,30 cd’ye çekmeyi başarmış. Yeni tamponlarla birlikte makyaj öncesine göre uzunluk tarafında da ufak farklılıklar teknik tabloya yansımış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kokpit tarafına geçtiğimizde de makyajın etkilerini fazlasıyla hissettiğimiz bir yaşam alanı bizi karşılıyor. Yeni dekorlar, ambiyans aydınlatması ve malzemelerle birlikte döşemelerde geri dönüştürülmüş ve sürdürülebilirlik esintisi yer alıyor. Makyajla birlikte standart donanımları daha da zenginleştirilen Karoq’ta 8 inçlik dijital sürücü ekranı artık tüm versiyonlarda standart. Opsiyonel olarak 10,25 inçe kadar esneyebilen bu ekrana 9,2 inçlik multimedya ekran eşlik ediyor. Son nesil teknolojinin güvenlik tarafındaki destekçisi de yeni elektronik asistanlar. Donanım seviyesine göre değişmekle birlikte artık park asistanı, trailer asistanı, 360 derecelik kontrollü görüş, adaptif hız sabitleyici ve direksiyona müdahale eden aktif şerit asistanlarının tamamı listede olacak. Kokpite veda etmeden önce kullanıcıları 521 litrelik standart bagaj hacmini beklediğini de belirtmeden geçmeyelim.

Read More