2022 Peugeot 408 Sedan, açıklanan erişilebilir fiyatlarıyla “keşke” dedirtiyor

Çin merkezli olarak satışa sunulacak olan 2022 Peugeot 408 Sedan, bölgede üç farklı paket üzerinden tercih edilebilecek.

Peugeot’nun Çin’de Dongfeng ortaklığıyla sunduğu 408 Sedan modeli, geçtiğimiz haziran ayı içerisinde gerçekleştirilen tanıtım ile ikinci jenerasyona taşınmıştı. Yapılan değişimlerle birlikte Fransız üreticinin Avrupa’da satışa sunduğu başarılı tasarım dinamikleriyle adeta baştan yaratılan kompakt sedan modeli için temmuz ayında başlayan ön sipariş alımlarına kısa süre 9.000 adedi aşan başvurunun gelmesi dikkat çekti. 2022 Peugeot 408 Sedan için Bu ilgi sonrasında ağustos ayının ikinci yarısıyla birlikte artık fiyatlar ve versiyonlar da Çin merkezli olarak paylaşıldı. Bölgede üç farklı donanım paketiyle sunulacağı açıklanan ürün gamının başlangıç fiyatı 15.500 dolar olacak. En pahalı versiyon ise 17.900 dolarlık etiket taşıyor. Yeni 408 Sedan, güncellenen marka logosunun Çin’de kullanıldığı ilk otomobil olmasıyla da öne çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2022 Peugeot 408 Sedan teknik özellikleri

4.750 milimetrelik uzunluk ve 2.730 milimetrelik aks mesafesi değerlerinde hissedilir bir değişimin yapılmadığı 408 Sedan, EMP2 mimarisiyle yola devam ediyor. Yeni yasarım dinamikleriyle genişlik ve yükseklik gibi bölümlerinde ufak farkların gözlemlendiği otomobilin ön ve arka dinamikleriyle 508 ile ortak noktada buluştuğunu görüyoruz. Bu sayede daha sportif bir karaktere bütünen modelde yeni renk seçenekleri ve jant setleri de görünümdeki gücü desteklemede önemli bir etken konumunda. İkinci nesille birlikte kokpit tarafında da güncel iCockpit elemanları karşımıza çıkıyor. Bu kapsamda 12 inçlik dijital sürücü ekranı ve 10 inçlik multimedya panel kullanıcıları bekliyor olacak. Yenilenen 408 Sedan’ın kaputunun altında ise şimdilik benzinli motor ön planda. 1,6 litrelik dört silindirli turbo makine 170 PS güç ve 250 Nm tork ile burada hizmet ediyor.

Read More