2022 MG ZS EV; makyajlı versiyon için Türkiye takvimi netleşti

Bir süredir Avrupa pazarında satışta olan 2022 MG ZS EV, makyajlı dinamikleri bu yıl içerisinde Türkiye’de de sunacak.

MG’nin yeniden yapılanma sürecinde önemli oyunculardan birisi olan ZS EV, 2021’in son çeyreğinde gerçekleştirilen tanıtımla makyaj operasyonunda kazandığı değişimleri sergiledi. Tasarımdaki dokunuşlarla ön bölümde daha modern bir karaktere kavuşturulan elektrikli otomobil için altyapı tarafındaki dokunuş ise kullanıcı deneyimini iyileştirmede fark yaratacak. Makyaj öncesi versiyonda sadece 44,5 kWh’lık batarya ile satın alınabilen MG ZS EV, 72 kWh’a kadar yükselen yeni batarya kapasitesiyle menzil tarafında ciddi iyileştirmeleri beraberinde getiriyor. İngiltere merkezli olarak Avrupa satışları başlayan model için Türkiye takvimi de yavaş yavaş netleşiyor. Resmi kaynaklar tarafından paylaşılan yeni bilgilerde, aracın bu yılın son çeyreğinde pazara sunulacağına değinildi.

“2022 MG ZS EV için menzil deneyimi 550 kilometreye kadar çıkabiliyor”

Yenilenen model hakkında konuşan Doğan Trend Otomotiv Grubu Otomobil Markalarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tibet Soysal; “Ülkemizdeki elektrik pazarında kısa sürede ilk akla gelen modellerden olan ZS EV’nin yeni modeli, kapasitesi yükseltilen batarya paketi sayesinde 440 km olan WLTP menzilini şehir içinde 550 km’ye kadar çıkartabiliyor.” ifadelerine yer verdi. Makyaj öncesinde WLTP standartlarında 260 kilometre dolaylarında menzil vaadi bulunan model zirve versiyonunda kombinasyon olarak 440 kilometreye kadar menzil vadediyor. Giriş seviyesi paket ise yaklaşık 320 kilometrelik menzille geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modelde sunulan hızlı şarj desteği sayesinde ise 100 kW’lık bir kaynak üzerinden yüksek kapasiteli bataryayı yaklaşık 45 dakikada tamamen doldurmak mümkün olacak. Önceki versiyonda 140 km/s olan maksimum sürat değeri de 175 km/s seviyesine getirilen ZS EV, 175 PS güç üreten elektrik motorunun konumlandırılığı modelde 0’dan 100’e hızlanmasını 8 saniyede tamamlayabilecek. Makyajlı ZS EV için Birleşik Krallık’ta sunulan teşviklerle birlikte başlangıç fiyatı 27.495 sterlin olarak kayıtlarımızdaki yerini koruyor.

Read More