2022 Ford Ranger Raptor için resmi tanıtım öncesi son bilgiler [Video]2022 Ford Ranger Raptor

Tanıtım tarihi resmiyete kavuşan 2022 Ford Ranger Raptor, yeni neslin beğenilen tasarım çizgileriyle ilgi odağı olmaya aday.

2021’in son günlerinde standart paketleri üzerinden yeni nesline taşınan Ford Ranger için gözlerimizi çevirdiğimiz vahşileşme operasyonu nihayet tamamlanıyor. Şu sıralar Amerika Bronco üzerinden sıkça gündemde olan Raptor paketinin, yeni nesil Ranger’a aktarılma süreci tamamlandı. Bir süredir test süreci devam eden 2022 Ford Ranger Raptor için resmi kaynaklardan gelen test videolarının yanında tanıtım tarihi de artık netlik kazanıyor. Eğer bir değişiklik olmaz ise 22 Şubat’ta gerçekleştirilecek global lansman etkinliğiyle birlikte yeni canavarı sahnede göreceğiz. Etkinlik Ford Avrupa’nın resmi Youtube kanalından canlı olarak yayınlanacak:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2022 Ford Ranger Raptor tarafındaki beklentiler

Yeni jenerasyonla birlikte tasarım olarak Amerikalı F-Serisi’ne biraz daha yakın karakter çizden Avrupalı Ranger ailesinin, bu noktada biraz daha tatmin edici olduğunu söyleyebiliyoruz. Raptor ile gelecek gövde ve altyapı modifikasyonları da halihazırda daha iyi hissettiren bu çizgilerin çıtasını bambaşka bir noktaya taşıyacak. Motor tarafında ise altı silindirli makinenin konumlandırılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Buradaki beklenti ise hacim tarafında 2,7 litrede ağır basarken, 3.0 litrelik ünitenin de tercih edilebileceği gelen bilgiler arasında. Önümüzdeki hafta içerisinde resmi kanattan daha fazla detaylarının gelmesini beklediğimiz modelle ilgili son gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Read More