2021’in en popüler emoji seçenekleri açıklandıEmoji

The Unicode Consortium, kısa süre önce 2021’in en popüler emoji seçeneklerini açıklandı. Listede çok fazla bir sürpriz bulunmuyor.

Emojiler hep söylediğimiz gibi artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Artık iletişimini sadece emojiler ile yürüten bir nesil bulunuyor. Özellikle genç nesil hemen hemen tüm yazılı konuşmalarında emoji kullanıyor.

Şu an kullanımda yüzlerce farklı emoji bulunuyor ve yenileri de tasarlanmaya devam ediliyor. Peki en çok hangileri kullanılıyor? Kişiler sözcükler yerine en çok hangi emojileri kullanmayı tercih ediyor? Bugün geride bırakmaya hazırlandığımız 2021 özelinde cevabı direkt olarak The Unicode Consortium verdi. En çok kullanılan ilk 10 seçenek 2019 ve 2021 karşılaştırması ile tam olarak şöyle oldu:

2019: 😂 ❤️ 😍 🤣 😊 🙏 💕 😭 😘 👍
2021: 😂 ❤️ 🤣 👍 😭 🙏 😘 🥰 😍 😊

2021’de yine en çok “gülmekten gözünden yaş gelmek emojisi” tercih edildi. İkinci sırada ise standart kalp emojisi karşımıza çıkıyor. Yukarıdaki listenin sıralaması soldan sağa doğru hazırlanmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Unicode Consortium en son yeni emoji seçeneklerini görücüye çıkarmıştı

The Unicode Consortium tarafından gösterilen yeni emojiler Unicode 14.0 kapsamında karşımıza çıkarılmıştı. Burada toplamda 37 tane yeni emoji gösterildi, farklı cilt tonlarıyla beraber ise 112 yeni karakter hazırlanmıştı

Among the 838 new characters in #Unicode14 are 37 new #emoji, along with new emoji sequences, that are expected to show up on 📱s, 💻s, and other platforms sometime next year → https://t.co/deSr1g6m8k #絵文字 pic.twitter.com/xuTf8Os02K

— The Unicode Consortium (@unicode) September 7, 2021

İlginizi Çekebilir

Ford’un dikkat çeken otomobil güvenlik sistemiyle tanışın

Read More