20.999 TL’ye Snapdragon 8 Gen 1 işlemcili Xiaomi telefon; Xiaomi 12 incelemesiXiaomi 12

Bugüne kadar satışa sunulan en pahalı Xiaomi telefonlarından biri olan Xiaomi 12, güçlü işlemcisi, iddialı kamera ve şarj özellikleriyle pazara yeni bir soluk getiriyor.

Geçtiğimiz mart ayında lanse edilen Xiaomi 12 ailesi güçlü performansı, göze hoş gelen tasarımı, kamera özellikleri ve şarj teknolojisiyle dikkatleri üstüne çekmişti.

Ailenin en iddialı üyesi Xiaomi 12 Pro olsa da Xiaomi 12 de Pro modeliyle benzer bir deneyimi sunuyor. Xiaomi’nin bize test etmemiz için gönderdiği Xiaomi 12 bu yılın en iddialı Android’li telefonlarından biri olarak öne çıkıyor. Xiaomi markası daha önceden fiyat/performans odaklı modelleriyle piyasada yer alırken bu yıl piyasaya sunduğu Xiaomi 12 ailesiyle farklı bir yola giriş yapıyor.  Şimdiye kadar incelediğimiz en pahalı Xiaomi telefonu olan Xiaomi 12, bu yılın amiral gemisi akıllı telefonlarında yer alan Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisiyle geliyor. Bu işlemci dışında 120 Hz ekran, hızlı şarj özelliği ve kamera yetenekleriyle de çok iddialı bir telefon olan Xiaomi 12 ile ilgili detayları aktaralım.

Read More