2 milyon dolar zarar edince, Terra CEO’sunun evini bastı! Peki sonra ne oldu?


Dün Terraform Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’su Do Kwon’un konutuna izinsiz girdiğinden şüphelenilen bir kripto yatırımcısı, Kore’nin Seul kentindeki yetkililer tarafından sorgulandı.

2 milyon dolar zarar edince, Terra CEO’sunun evini bastı! Peki sonra ne oldu?

Korece hazırlanan bir rapora göre, adı gizlenen şüphelinin bir hafta önce Seul’ün doğu kesiminde bulunan apartman kompleksine girdiği tespit edildi. Kompleksin içinde aynı zamanda Terraform Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’su Do Kwon’un konutu yer alıyordu. İddiaya göre bu kişi, Kwon’un konutuna izinsiz girmişti. Rapora göre Kwon’un karısı evin içindeyken, evin kapı zilini çalmaya başladığı söyleniyor.

Yetkililerin açıklamasına göre, Kwon bu olayın ardından evine geldi. Sonrasında ise hem kendisinin hem de karısının zarar görmesini engellemek için koruma talebinde bulundu.

Kwon daha önce blog yazısında Terraform Labs’in, kripto parasının çöküşüne rağmen Terra blok zincirini ve ekosistemini çalışır durumda tutmak için yöntemler üzerinde çalıştığını söylemişti.

Şüpheli, Seongdong Polis Karakolunda bir soruşturma geçirdikten sonra gazetecilere verdiği bilgiye göre, “Yaklaşık 2 ila 3 milyar won (2,3 milyon ABD Doları) kaybettim” dedi.

Do Kwon kim ve LUNA’ya ne oldu?

Kwon, algoritmik stabilcoin TerraUSD (UST) ve onun token karşılığı olan Terra ( LUNA )’nın ani düşüşün kilit figürü.

Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 119 ABD dolarına ulaştıktan bir ay sonra, LUNA’nın fiyatı şu anda neredeyse sıfır 0,0012 ABD dolarından işlem görüyor, son bir artışa rağmen gün içinde %45 düşüşle TerraUSD fiyatı yaklaşık 0,09 ABD doları civarında bir seviyede işlem görüyor.

Read More

Yorum yapın