1960’lı yılların modasına ışık tutan 15 efsane kadın fotoğrafı

Zaman makinesine binip geçmişe gitmeye ne dersiniz? Eğer cevabınız evetse haydi 1960’lı yılların modasını beraber inceleyelim!


Türkiye’de moda dünyasında 1960’lı yıllara sürekli bir atıfta bulunulur. Bunun temel sebebi ise o dönemde giyilen kıyafetlerin ve mayoların dönemine göre fazlasıyla modern olduğudur. Biz de 1960’lı yıllarda çekilen fotoğrafları derleyip bir araya getirdik ve bu unutulmaz on yıla damga vurmuş olan kıyafetleri ortaya koyduk. Fotoğraflar, dönemin tüm ruhunu bizlere yansıtırken geçmişe olan özlemi de bir o kadar arttırıyor.

1960’lı yılların modasına ışık tutan 15 efsane fotoğraf

Giyilen kıyafetler ve yıllar arasında birbirine zincirin halkaları gibi bağlı olan bir bağ vardır. Kıyafetler dönemin ruhunu, modasını, günlük yaşamını yansıtır. Kıyafetler sadece modaya değil o yılların anlayışına dair de bizlere önemli ip uçları verir. Günümüzde bile 60’lı yıllardan esintilerin olduğu pek çok kıyafet görebiliyoruz. Çünkü o yıllar belki de döneminin çok ilerisindeydi ve o yüzden de hala zaman zaman gündeme geliyor.

Peki bugünden geçmişe zaman yolculuğu yapmaya ne dersiniz? Sizi 1960’lı yıllarda kadınların giymiş olduğu elbiselerle baş başa bıraksak nasıl olur? Eğer cevabınız evet ise vakit kaybetmeden fotoğrafları yorumlamaya başlayalım. Çünkü önümüzde birbirinden nostaljik 15 fotoğraf duruyor olacak.

Klasik yaz gününden bir kare objektiflere bu şekilde yansımış. Mayo harika zaten ancak kaykay detayı da fotoğrafı güzelleştiriyor.

İşte bir başka fotoğraf daha. Ne kadar güzel bir elbise.

Bu kıyafet dönemine göre oldukça enteresan geldi bize.

Bugün giyilse bile oldukça şık duracak bir elbise daha.

Doğal güzellikler de modaydı 60’lı yıllarda.

Read More

Yorum yapın