19 Aralık haftası için izlenecek kripto para birimleri


Genel kripto para piyasası , Amerika Birleşik Devletleri’ndeki pozitif enflasyon ve Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerinden bir rahatlama rallisi bulduktan sonra bir satış yaşıyor. Son düzeltme, yatırımcıları muhtemelen yeni bir ralliyi tetikleyecek olası bir dip için beklemeye bıraktı.

19 Aralık haftası için izlenecek kripto para birimleri

Bununla birlikte, makroekonomik haberlerin etkisinin azalmasıyla birlikte, piyasanın mevcut durumunun belirleyici bir yükseliş tetikleyicisi olmadığını belirtmekte fayda var . Gerçekten de, son günlerde karışık performans kaydettikten sonra birkaç kripto para birimi odakta kalmaya devam ediyor. 19 Aralık haftası için dikkat edilmesi gereken kripto para birimleri aşağıdadır.

Toncoin (TON)

Kripto para piyasasındaki son rahatlama rallisinin yanı sıra, TON yeşil bölgede ticaret yapan öne çıkan dijital varlıklar arasında kaldı. Özellikle, mesajlaşma platformu Telegram tarafından desteklenen Toncoin, olumlu ağ geliştirme ve benimseme haberlerinden yararlandı.

Son ralli, gate.io borsasında vadeli işlem ticareti için TON/USDT çiftinin duyurulmasının ve SafePal kripto cüzdanının desteğinin ardından ortaya çıktı. Ayrıca varlık, Telegram’ın kullanıcıların Toncoin aracılığıyla blockchain tabanlı kimlikler satın alabileceğini duyurmasının ardından yükseldi. Yeni özellik, kullanıcıların bir SIM kart kullanma ihtiyacını atlamasına olanak tanır.

Ayrıca, FTX kripto para borsası çöküş krizinin ardından Telegram , bir ticaret platformu kurma planını duyurdu. Plan gerçekleşirse, TON muhtemelen platform altında daha fazla kullanım durumu bulacaktır.

Basın zamanında TON, günlük yaklaşık %8’lik kazançlarla 2,63 dolardan işlem görüyordu. Haftalık grafikte TON %35’in üzerinde ralli yaptı. Etkileyici getirileri nedeniyle TON, piyasadaki gerilemeye rağmen  en dirençli dijital varlıklar arasında yer aldı.

19 Aralık haftası için izlenecek kripto para birimleri - Resim : 1

TON yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

XDC Ağı (XDC)

Ağ, son haftalarda, daha fazla kullanıcıya XDC token erişimi sağlıyor gibi görünen benimseme ve geliştirmeyle ilgili haberlerle de desteklenen başarı kaydetti. Örneğin, XDC dayanıklılık sergilerken ağ , platformunda STATIS’in EURS stablecoin’ini kullandı. Aynı zamanda ağ, gate.io ve KuCoin borsalarında 12 haftalık bir likidite madenciliği kampanyasına katıldı.

Yatırımcılar, XDC Network’ün sürekli iyileştirmelerinin ve farklı yükseltmelerin token için bir yükseliş tetikleyicisi olacağını tahmin ediyor.

Şu anda XDC, son 24 saatte %2’nin üzerinde kazançla 0,02 dolardan el değiştiriyor, haftalık grafik ise neredeyse %9’luk kazançlar kaydetti.

19 Aralık haftası için izlenecek kripto para birimleri - Resim : 2

XDC yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

OKB parası (OKB)

OKB, OKB blok zincirinin ve kripto borsası OKX’in yerel simgesidir. Jetonu tutmanın, ticaret ücretlerinde indirimler ve pasif para üretme fırsatı gibi çeşitli avantajları vardır. Ayrıca, OKX para biriminin arzının bir kısmını yaktığında OKB sahipleri ödüllendirilir.

OKB, yeni kripto para birimlerinin listelenmesi gibi OKX kripto borsası çevresindeki gelişmelerden de yararlanıyor gibi görünüyor. Örneğin OKX, mem kripto para birimi Floki’nin ( FLOKI ) listelendiğini duyurdu. Token ayrıca Tesla CEO’su Elon Musk’ın OKX’in resmi Twitter profilini takip etmeye başlamasının ardından ekstra bir itme elde etti.

Genel olarak, OKB’nin ortaya çıkışından bu yana, varlık dinamik fiyat hareketleriyle başarı kaydetti ve ortalama fiyat, uzayan piyasa çöküşüne rağmen dirençli kaldı.

Şu anda OKB, son 24 saatte %2 artışla 22,38 dolardan işlem görüyor, haftalık grafik ise tokenin neredeyse %6 yükseldiğini gösteriyor. Özellikle OKB, 19 dolarlık destekle direnç yakınında işlem görüyor. Varlık 23 dolarda dirençle karşı karşıya.

19 Aralık haftası için izlenecek kripto para birimleri - Resim : 3

OKB yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

XRP

Blockchain firması Ripple’ın yerel token’ı olan XRP, Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu ( SEC ) ile devam eden dava arasında kripto endüstrisinin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Özellikle, XRP son zamanlarda genel kripto piyasası gerilemesinden etkilenmemiş görünen önemli kazançlar kaydetti. XRP kazançları, esas olarak Ripple’ın devam eden davadaki küçük kazançlarıyla bağlantılıydı. Şu anda, her iki taraf da nihai sunumlarını yaptı ve nihai kararı bekliyor.

Yayınlandığı sırada XRP, günlük yaklaşık %0,7 kayıpla 0,35 dolardan işlem görüyordu.

19 Aralık haftası için izlenecek kripto para birimleri - Resim : 4

XRP yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Gerçekten de token, son kazanımlarını koruyamadıktan sonra genel piyasa düzeltmesinden etkilendi. Özellikle, XRP topluluğu, artan ayı aktivitesi nedeniyle geçersiz kılınan 0,50 $ pozisyonunu hedefliyordu. Finbold tarafından bildirildiği üzere, boğalar 0,40 dolara ulaşırsa, XRP 0,50 dolar seviyesini geri alabilir. Ancak, 0,39 dolarlık pozisyonun tutulamaması daha fazla düzeltmeye yol açtı.

Şu anda, Ripple ve SEC davasının sonucu, XRP’nin fiyat yörüngesinin temel yönü olmaya devam ediyor. Gerçekten de, hukuk uzmanları, kripto oyuncularının davayla ilgili olarak bölünmeler göstermesiyle olası sonuç hakkında spekülasyon yapmaya devam ediyor. Özellikle Finbold tarafından aktarıldığı üzere, sürekli saldırıların ardından Cardano ( ADA ) kurucusu Charles Hoskinson, XRP davası hakkında artık yorum yapmayacağını belirtti.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin ( BTC ), bir noktada 18.000 $ seviyesini geri kazanan varlık ile pozitif enflasyon verilerinden en çok yararlananlar arasında yer aldı. Pozisyon ayrıca amiral gemisi kripto para birimi için beş haftanın en yüksek seviyesi olarak ortaya çıktı. Bununla birlikte, ayılar şu anda Bitcoin boğalarını alt etti ve varlık 17.000 doların altında daha fazla düzeltmeyle karşı karşıya.

Finbold tarafından bildirildiği üzere, kripto ticaret uzmanı ve analist Michaël van de Poppe, Bitcoin’in makroekonomik gelişmelerin ardından geçici bir ralli ile karşılaşmasının muhtemel olduğuna dikkat çekti. Özellikle, Federal Rezerv faiz oranlarını 50 baz puan yükselttikten sonra rahatlama rallisi uzatıldı. Bununla birlikte, Bitcoin, FTX kripto borsasının çöküşünden kaynaklanan serpinti gibi diğer faktörlerden hala etkileniyor gibi görünüyor.

Aynı zamanda, 18 Aralık’ta yayınlanan bir YouTube videosunda Poppe , Bitcoin’in tekrar toparlanmadan önce kilit direnci aşması gerektiğini  belirtti.

Mevcut durumda, Bitcoin günlük %1’den az kayıpla 16.698 dolardan işlem görüyor, haftalık grafikte ise Bitcoin neredeyse %3 düzeltme yaptı. Aynı zamanda grafik, haftalık grafikte Bitcoin’in 14 Aralık’ta 18.300 $ ile zirve yaptığını gösteriyor.

19 Aralık haftası için izlenecek kripto para birimleri - Resim : 5

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

19 Aralık haftasına girerken, kripto piyasası artan bir belirsizlikle karşı karşıya. Makroekonomik etkinin güçsüz görünmesiyle birlikte yatırımcılar, Binance kripto borsası etrafındaki belirsizlik gibi diğer ilgili faaliyetlere bakıyor . Şu anda, Binance’in rezervlerine ilişkin endişeler ve ABD’de olası bir kovuşturma var. 

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Read More

Yorum yapın