16 yıllık kullanıma özel Samsung Pro Endurance microSD kartlar duyurulduSamsung Pro Endurance

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, bugün depolama alanına Samsung Pro Endurance microSD kartları ekledi.

Samsung Pro Endurance microSD kart serisi, direkt olarak kamera gibi cihazlar için özel tasarlanmış. 32 GB, 64 GB, 128 GB ve 256 GB depolama seçenekleri sunulan aile, sürekli olarak kayıtta kalan cihazları yarı yolda bırakmayacak parçalar kullanıyor. Samsung’un açıklamasına göre tam 16 yıllık sürekli kayıt ömrü getiren ürünler, bir kere satın aldıktan sonra unutulacak donanımlar arasına giriş yapıyor. Modeller sürekli kullanım yanında fiziksel etkenlere karşı da dayanıklı tasarlanmış. Samsung’a göre microSD kartlar su, mıknatıslar, X ışınları ve aşırı sıcaklıklar yanında düşmelerde de herhangi bir sorun yaşamıyor. Bu modellerin odak noktası elbette inanılmaz yüksek hız değil. Ancak yine de durum kötü değil. 4K kayıttan sorun yaşamayacak kartların yazma hızı saniyede 40 MB/s, okuma hızı ise 30 MB/s seviyesinde yer alıyor. Bunlar gerçekten birçok cihaz için yeterli bulunuyor.

Özellikle sürekli görevde kalması gereken kamera sistemleri için fazlasıyla uygun olan Samsung Pro Endurance microSD kartların fiyatları 11 dolardan başlıyor. En üst sürümü içinse 55 dolar verilmesi gerekiyor. Bu kartların ileride Türkiye’de de satılacağını düşünüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmadan bundan önce de Samsung T7 Shield gelmişti. Firmanın “T7” isimli popüler SSD’sini temel alan model, isminde taşıdığı “Shield” ibaresini zorlu şartlara dayanıklı gövdesi ile alıyordu. Yurt dışında elde edilebilir hale gelecek harici SSD çözümü Samsung T7 Shield, 1 TB versiyonu için 143 dolar, 2 TB versiyonu içinse 260 dolar fiyata sahip.

Samsung Pro Endurance yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

Read More