108 MP kameralı Samsung Galaxy S22 Ultra ile çekilen fotoğraflar [Özel haber]

Kısa bir süre önce Türkiye’de satışa sunulan Samsung Galaxy S22 Ultra ile İstanbul’un çeşitli noktalarında fotoğraflar çektik.

Piyasadaki en iyi kameralı telefonlardan biri olan Galaxy S22 Ultra, bir önceki modelde olduğu gibi 108 megapiksellik kamera sensörünü bünyesinde barındırıyor. Samsung imzalı bu kamera sensörü daha detaylı fotoğraflar çekilmesini mümkün kılsa da bu modda yapılan çekimlerde fotoğrafların boyutları artırıyor. Biz genelde detay çekimlerinde bu modu tercih etsek de 108 megapiksel modunu çok fazla tercih etmedik. Gün batımında yaptığımız çekimlerde kameranın performansından memnun kaldık. İyi ışık koşulunda telefonun kamerasıyla yakın çekimlerde de güzel kareler yakaladık. Telefonun ana kamerası 100 kata kadar yakınlaştırmaya imkan tanısa da pek tabii bu yakınlaştırma değerinde performansta düşüş yaşanıyor. Özellikle Ay çekimlerinde bu mod işe yarıyor. 30 kata kadar yakınlaştırmada ise başarılı kareler çekilebiliyor. Telefonun düşük ışık kamera performansı ise çoğu kullanıcı için yeterli bir performansa sahip. Telefonda 108 megapiksel haricinde 10 megapiksel periskop telefoto, 10 megapiksel telefoto ve 12 megapiksel ultra geniş açı kamera yer alıyor. Ana ve telefoto kameralarda optik görüntü sabitleme özelliği de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S22 Ultra video performansında da iyileştirme sunuyor

Telefon bununla birlikte 8K video kaydına da olanak sağlıyor. Önümüzdeki günlerde paylaşacağımız incelemede telefonun kamera performansıyla ilgili daha fazla detaya yer vereceğiz. Telefon ile çektiğimiz fotoğraflara haberin girişindeki galeri üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More